Welcome to CPH Theory Siteبه سایت نظریه سی پی اچ خوش آمدید

 

 

نظریه سی پی اچ بر اساس تعمیم سرعت نور از انرژی به ماده بنا شده است.

CPH Theory is based on generalized the light velocity from energy into mass.

 
 

 آخرین مقالات

قبلی بعدی

 

 

 

 


نوروز 93 خستجه باد

مرز بین ایمان و تجربه  

نامه سرگشاده به حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی

 

Reviewing Friedmann Equation and Inflation Theory by Sub Quantum Energy

Reconsidering relativistic Newton's second law and its results

 

نجات هایزنبرگ، خطایی، کم‌تر از حد هایزنبرگ

اصل عدم قطعیت هایزنبرگ را همه می‌شناسند؛ آن طور که این اصل می‌گوید، اندازه‌گیری، ناگزیر خراب‌کار است. چیزی را دست‌کاری می‌کنیم تا مشاهده‌اش نماییم؛ و این گونه خطا به اندازه‌گیری‌‌مان راه می‌یابد.

کشف اقیانوسی از آب، در اعماق زمین!

یافته های جدید محققان دانشگاه نورث‌وسترن و دانشگاه نیومکزیکو حاکی از وجود یک اقیانوس عظیم آب در زیر سطح زمین است. این آب که در عمق ۷۰۰ کیلومتری زمین درون صخره های موجود در گوشته قرار دارد، مایع نمیباشد. چنین کشفی می‌تواند نمایانگر بزرگ‌ترین منبع آبی زمین باشد.

سفر سریعتر از نور شدنی است؟

مفهوم سرعت فراتر از نور به لطف فیزیکدان ناسا به‌زودی از دل داستان‌های علمی‌تخیلی خارج شده و در جهان واقعیت قدم خواهد‌گذاشت.

نسبیت عام، کیهان شناختی و انرژی تاریک - 1

اینشتین بعد از تکمیل نسبیت عام، به این مسئله پرداخت که معادله هایی که نوشته است چه چیزی برای کل جهان یا کیهان پیش بینی می کنند؟

نسبیت عام، کیهان شناختی و انرژی تاریک - 2

نظريه انفجار بزرگ

نسبیت عام، کیهان شناختی و انرژی تاریک - 3

برندگان جایزه نوبل فیزیک سال ۲۰۱۱،  با رصد انفجارهای ستاره‌ای خیلی دور، موجودی عجیب را در عالم آشکار کرده‌اند که انبساط کنونی جهان را تسریع می‌کند. این موجود با نام انرژی تاریک حدود ۷۵% از عالم را تشکیل می‌دهد!

نسبیت عام، کیهان شناختی و انرژی تاریک - 4

شکار ابرنواخترها نه تنها مرزهای دانش و فناوری که مرزهای لجستیک و پشتیبانی را به چالش طلبید. نخست، نوع مناسب ابرنواختر باید پیدا می‌شد. دوم، انتقال‌به‌سرخ و درخشندگی آن باید اندازه‌گیری می‌شد.

نسبیت عام، کیهان شناختی و انرژی تاریک - 5

قبل از آغاز جهان چه خبر بود؟

نسبیت عام، کیهان شناختی و انرژی تاریک - 6

نظریه تورمی کیهانی

نوترینوی سترون کاندیدی برای ماده تاریک!

محققان به کمک نوترینوی سترون به عنوان کاندیدی برای ماده تاریک می توانند برخی مسایل حل نشده مربوط به ساختارهای کهکشانی را توضیح دهند.

دانشمندان در پی تبدیل �نور� به ماده!

فیزیکدانان در نمایشی بی‌نظیر از فرمول مشهور E=mc۲، می‌خواهند از برخورد دادن فوتون‌های نوری ماده تولید کنند. در سال ۱۹۳۴ ساده‌ترین شیوه تبدیل نور به ماده توسط ۲ فیزیکدان ارائه شد. این شیوه حاوی کوبیدن دو ذره نور (فوتون) با هدف خلق الکترون و پوزیترون بود اما چنین موضوعی هرگز در آزمایشگاه مشاهده نشد، اما اکنون دانشمندان انگلیسی ادعا کردند می توانند از نور، ماده درست کنند.

کتاب خوب بخوانید تا مغزتان بهتر کار کند!

 محققان دانشگاه ایموری آمریکا می‎گویند که خواندن یک کتاب خوب می تواند اتصالات موجود در مغز و تغییرات عصبی را افزایش داده و عملکرد مغز را به مدت حداقل ۵ روز افزایش دهد.

فوق ِفضا!

این حقیقت که ما در سه بعد به سر می بریم ( طول، عرض و ارتفاع ) عقل سلیم است. به هر شیوه ای که شیئی را در فضا حرکت دهیم، تمام موقعیت ها را می توان با این سه مختصات توصیف کرد. راستش با این سه عدد می توان هر شیئی را در گیتی مکان یابی کرد، از نوک بینی شما تا دوردست ترین نقطه ی کهکشان.

ماهیت نیروی جاذبه چیست؟

گرانش، نیروی مرموزی است که هرچند نظریه نسبیت عام اینشتین، آن‌را به خوبی توصیف می‌کند؛ اما منشا آن کماکان ناشناخته است. آیا می‌توان جهت‌گیری آرایش اطلاعات اجسام مادی را در فضا عامل گرانش دانست؟ 

موفقیت اخترفیزیکدانان ایرانی در اثبات منشا و ماهیت ترمودینامیکی نیروی گرانش

اخترفیزیکدانان دانشگاه شیراز با مشارکت در یک رشته مطالعات بین‌المللی موفق به اثبات منشا و ماهیت ترمودینامیکی نیروی گرانشی شدند.

ذرات اسرارآمیز �نوترینو�

نوترینوها چه ذراتی هستند؟ ذرات شبح مانندی که در همه جای کیهان پخش هستند، جالب است بدانید که هم اکنون که مشغول خواندن این مطلب هستید در هر ثانیه صدها میلیارد ذره شبح مانند نوترینو بدون آنکه متوجه شوید در حال عبور از بدن شما هستند.

جهان از چه ساخته شده‌ است؟

دانشمندان از گذشته از اصول ریاضی برای شرح دادن ویژگی‌های جهان استفاده می‌کرده‌اند اما اکنون کیهان‌شناسی ادعا می‌کند جهان خود از ریاضی ساخته‌ شده‌است.

سفر در زمان از خیال تا واقعیت  قسمت اول

در رمان معادله ی یانوس، جی . اسپرویل نویسنده به یکی از دردناکترین مشکلات سفر در زمان پرداخته است. در این داستان ریاضیدانی برجسته که هدفش راز سفر در زمان است با زنی عجیب و زیبا روبرو می شود، و آنان دل در گرو یکدیگر می سپارند، هر چند که او چیزی درباره ی گذشته آن زن نمی داند. او کنجکاو می شود تا از هویت واقعی آن زن سر در بیاورد. سرانجام وی در می یابد که آن زن زمانی برای تغییر چهره دست به جراحی پلاستیک زده است. در ضمن عمل تغییر جنسیت نیز داشته است. دست آخر او کشف می کند که آن زن مسافر زمانی از آینده است و آن زن عملا خود او است، ولی از آینده. یعنی اینکه وی با خودش همبستر شده است. حال این پرسش پیش می اید که اگر آنان بچه دار می شدند چه پیش می آمد؟ و اگر این بچه به گذشته بر می گشت، تا در بزرگسالی به ریاضیدان ابتدای داستان تبدیل شود، آنگاه آیا امکان دارد که کسی مادر و پدر و پسر و دختر خودش باشد؟
 سفر در زمان از خیال تا واقعیت قسمت دوم

سفر در زمان از خیال تا واقعیت  قسمت سوم

نظریه های شگفت انگیز هاوکینگ برای تحقق سفر در زمان

استیون هاوکینگ طی مقاله ای سه نظریه جالب توجه و واقع گرایانه را برای سفر در زمان ارائه کرده است که به اعتقاد وی یکی از این نظریات عملی خواهد بود.

حرکت های زمین در فضا چگونه است؟

 اگر فکر می‌کنید که در جای خود روی زمین محکم و ثابت ایستاده‌اید دوباره فکر کنید و کمربند خود را محکم کنید زیرا شما به همراه زمین در حال حرکت و سفر هستید، نه تنها ثایت نیستید بلکه حرکت‌های مختلفی را در فضا تجربه می‌کنید، در زیر به اختصار این حرکات را شرح می دهیم.

کائنات، بیگ بنگ و معمای جهان های موازی!

قوی ترین نظریه ای که در مورد پیدایش جهان مطرح هست این است که تمام ماده و پاد ماده و انرژی تاریک و هرچیزی که در جهان موجودیت دارد در ابتدا در یک نقطه خیلی کوچک بطور بی نهایت فشرده قرار گرفته بود.

معرفی کتاب: آوای مهبانگ

تابش زمینه‌ی کیهانی،‌ پس‌تاب مهبانگ است. یک سیگنال رقیق بیش از سیزده میلیارد ساله که پاسخ پرسش‌های بسیاری از ماهیت جهان ما را با خود دارد. این تابش به شکل غیرمنتظره‌ای در سال ۱۹۶۴ کشف شد و طی چهار دهه گذشته با آزمایش‌های زیادی مورد پژوهش قرار گرفته است.

هفت کشف مبهوت کننده علم فیزیک!

علم فیزیک به تازگی توانسته است بخشهایی از قسمتهای نامحسوس و غیر قابل مشاهده جهان را برای انسانها آشکار سازد. از گره زدن رشته های نوری تا کشف ضد ماده. نشریه لایو ساینس هفتمورداز شگفت انگیز ترین اکتشافات جدید علم فیزیک را معرفی می کند.

نقش سیاره مشتری بر حیات در زمین

 نقش تأثیرگذار سیاره مشتری و تغییرات جوی حاصل از نیروی گرانشی آن روی کره زمین توسط محققان و دانشمندان ناسا ارزیابی شد. طبق گزارش پژوهشگران و ستاره‌شناسان ناسا، به‌رغم فاصله ۷۷۸ میلیون کیلومتری از خورشید، نیروی جاذبه ابرغول گازی به حدی بوده که روی سیارک‌ها، ستارگان دنباله‌دار و تحولات جوی در زمین تأثیر زیادی داشته است.

اختروش ها داستانِ انبساطِ سریعِ جهان را نشان دادند!

ستاره شناسان با بررسیِ ۱۴۰.۰۰۰ جرمی که اختروش* نامیده می شوند (کهکشان هایی با یک سیاهچاله ی فعال در مراکزشان)، سرعت انبساط جهان � نه در حال حاضر بلکه در ۱۰.۸ میلیارد سال پیش را ترسیم کردند.

Single-pole magnet emerges in frozen concoction

Somewhere lurking in the universe, most physicists agree, are minuscule magnets with just one pole � a north or a south, but not both. Scientists haven�t spotted any yet, but a new experiment offers an unprecedented glimpse at what these elusive magnetic particles should look like.

 

 اصول اخلاقی پژوهش: سه روش افشای تقلب علمی

گزارش سوء‌ظن نسبت به تقلب علمی اغلب دشوار است. اما برخی راه‌ها مؤثرترند. در اینجا سه روایت از افرادی که بر مبنای سوءظن خود اقدام کرده‌اند، آمده است که می‌تواند حاوی نکات ارزنده‌ای باشد.

انرژی خلاء

یک ظرف محتوای هوا را در نظر بگیرید. اگر هوای داخل ظرف را با یک پمپ خارج کنیم در ظرف چه چیزی باقی می ماند؟ تا قبل از شکل گیری نظریه کوانتومی در قرن بیستم فیزیکدان ها معتقد بودند که در این ظرف هیچ چیزی باقی نمی ماند اما نظریه کوانتومی نگاه فیزیکدان ها را به مفهوم خلاء برای همیشه تغییر داد.

موش پیر، جوان شد!

پس از آنکه دانشمندان موفق شدند فرآیند پیری را در پستانداران برعکس کنند، به نظر می رسد که چشمه جوانی در نهایت کشف شده باشد. محققان هاروارد موفق شدند با کمک کردن به ارتباط موثرتر �DNA� سلولی، سن موش را به عقب ببرند.

شگفتی های دنیای کوانتوم: در هم تنیدگی کوانتومی!

وقتی از درهم تنیدگی کوانتومی سخن می گوییم، شاید شگفتی های دنیای فیزیک برایمان نمایان می شود. بعنوان مثال منظور از درهم تنیدگی کوانتومی�دو ذره فوتونی � است که هرگز در یک زمان وجود نداشته اند� اما امکان برقراری ارتباط با یکدیگر را دارند. یعنی �ارتباط دو ذره فوتون از ورای زمان� یعنی مدتی پس از نابودی اولی، دومی به وجود آمده و هرگز همزمان در دنیا نبوده اند. اما داستان چیست؟

منشأ کیهان، معرفی کتاب

بزرگترین سوالات در نجوم درباره ی نحوه ی شکل گیری سیارات، ستارگان، کهکشانها و کیهان است. کتاب منشأ کیهان توضیح می دهد که چگونه اخترشناسان طی یک دهه ی گذشته توانسته اند پاسخهای احتمالی این سوالات بنیادی را بیابند.

تابش اشعه X در سیاهچاله چگونه رخ می دهد؟

اگر نور هم نمی تواند از سیاه چاله ها بگریزد، چطور اشعه X از آنها ساطع می شود؟منظور از اشعه X سیاه چاله، پلاسمای موجود در آن میباشد. این فوران های سیاهچاله ای از جنس �ماده� هستند ، پدیده ای که اغلب در ستاره شناسی مشاهده می شود و طی آن جریانهایی از ماده در راستای محور چرخش یک جسم فشرده به فضا پاشیده می شوند.

۶ رویداد بزرگ ِعلمی و فضایی سال ۲۰۱۳

 در سال ۲۰۱۳ اکتشافات و پیشرفت های بسیاری در زمینه ستاره شناسی و دیگر علوم فضایی صورت گرفت. از کشف سیارات فراخورشیدی متعدد گرفته تا کشف نوترینوهایی با منشاء فرازمینی و حمایت مریخ باستانی از حیات و � با اتمام سال میلادی ، ۶ رویداد که جزء مهمترین اکتشفات فضایی سال ۲۰۱۳ بودند را با هم مرور می کنیم.

چرا جهانمان یک هولوگرام نیست؟

این مقاله به وسیله ی برایان کوبرلین منتشر شده و با اجازه ی نویسنده مجددأ در اینجا منتشر شده است. در وب سایت (Nature) به نامِ �نظریه ی پشتیبانِ شبیه سازی وجود دارد که بیان می کند جهان یک هولوگرام است�.

توان گیاهی

 در بررسی که به تازگی بر روی گیاهان انجام شده، محققان دریافتند که با درنظرگرفتن اثرات کوانتومی در فرایند تبدیل انرژی خورشیدی به سایر انرژی‌ها، می‌توان جریان‌های فوتونی قابل توجه‌ای را در سلول‌های خورشیدی ایجاد کرد.

 

Quantum Gravity Chromo Dynamics (QGCD)

Join our discussion:

 

زمین احاطه در ماده تاریک!

دانشمندان با استفاده از ناوگان ماهواره‌ای GPS جرم زمین را با دقتی بالا محاسبه کرده و دریافته‌اند این جرم نسبت به جرم استاندارد اتحادیه بین‌المللی نجوم متفاوت است و احتمالا هاله‌ای از ماده تاریک زمین را احاطه کرده است.

پیش بینی آینده به سبک آیزاک آسیموف!

بیش از نیم قرن پیش، ایزاک آسیموف، نویسنده رُمان‌های معروف علمی تخیلی از قبیل �من روبات� و �پایان ابدیت� از یک نمایشگاه در شهر نیویورک بازدید کرد. این نمایشگاه شامل مجموعه‌ای بود از دستگاه‌های برقی ابداع شده از آغاز قرن بیستم میلادی که دیدن آنها در یک جا سؤالی را در ذهن آسیموف برانگیخت: دنیا در پنجاه سال آینده چه پیشرفت‌هایی را شاهد خواهد بود؟

هاوکینگ: اگر بوزون هیگز کشف نشده بود فیزیک جالب تر بود!

 فیزیکدان مشهور بریتانیایی اظهار داشت که اگر بوزون هیگز کشف نمی شد، فیزیک بسیار جالب تر از این بود. پروفسور هاوکینگ یک دلیل شخصی برای ناراحتی خود از این کشف داشت و آن شرط بستن با �گوردون کین� از دانشگاه میشیگان بر سر کشف نشدن این ذره بود که با کشف بوزون هیگز مبلغی متضرر شد.

فلسفه فیزیک کلاسیک و کوانتومی

مکانیک کوانتومی به طور خارق العاده‌ای در پیش‌گویی کمیاتی نظیر طیف انرژی، احتمال گذار، سطح مقطع‌ها و غیره موفق بوده است با این وجود پرداختن به فلسفه علم می‌تواند تفکر ما را غنی‌تر کرده و بینش افزون‌تری نسبت به جهان و حتی شاید خودمان ایجاد کند.

چه تعداد �کهکشان� وجود دارد؟

کهکشان ها کلکسیونی وسیع از ستاره ها میباشند. شاید در این تصویر تلسکوپ هابل هزاران کهکشان ها در یک قاب جمع شده باشد. تخمین اینکه چند کهکشان در کیهان وجود دارد کار سختی است، اما محاسبات تعدادشان را میلیاردها تخمین می زند، در حالی که هر روز نیز به تعداد آن اضافه می شود.

نسبیت زمان

اینشتین به عنوان اصل پذیرفته بود که: نمی توان در عالم جسمی را به عنوان ساکن مشخص کرد. اما اینکه تنوع حرکات، موجب پیدایش اجسام متنوع و مختلف است، حرفی نیست که اختصاص به او داشته باشد؛ دیگران در گذشته قبل از اینشتین آنرا متذکر شده اند.

آغاز زمان - پرفسور استيفن هاوکينگ - فارسی و انگلیسی

در اين سخنراني ميخواهم درباره اينکه آيا زمان خود آغازي داشته است و يا آيا پاياني خواهد داشت بحث کنم. ظاهرا تمام مدارک وشواهد دلالت دارند بر اين که جهان هميشه وجود نداشته است، واما يک شروعي در حدود ۱۵ ميليارد سال گذشته داشته که احتمالا جالب توجه ترين کشف کيهان شناسي مدرن بوده که تا بحال مورد قدرداني قرارنگرفته است.

       خلا کوانتومی به انرژی تاریک �راننده جهان ما� نیرو می دهد!

کیهان شناسان معتقد که سه چهارم کیهان از انرژی تاریک که مسئول شتاب دار شدن انبساط کیهان است، تشکیل شده. حقیقت این است که دانشمندان نمی دانند انرژی تاریک دقیقا چیست؟ قبلا راه حل هایی را ارائه داده اند، یکی از آنها وجود عنصر پنجمی بنام اتر یا انرژی فانتوم ، این عنصر یک عامل جاذبه ای غیرقابل مشاهده است که باعث تسریع گسترش انبساط کیهان می شود.

       آیا می توان از �هیچ� انرژی استخراج کرد؟

پرسش هوس انگیزی است: آیا می توان از هیچ انرژی استخراج کرد؟  فیزیکدان ها همین تازگی ها فهمیده اند که � هیچ چیز� خلاء اصلا تهی نیست، بلکه آکنده از جنب و جوش است.

تصاویر خارق العاده ناسا از دشت کویر ایران

دشت کویر، وسیع‌ترین کویر ایران است که از دامنه‌های جنوبی البرز تا مرکز ایران گسترش یافته و طول آن ۸۰۰ کیلومتر و عرض آن در حدود ۶۰۰ کیلومتر می‌باشد.

فرق بین تفکر و آگاهی

اغلب ما انسان ها فکر می کنیم که داشتن ذهن قدرتمند به معنای داشتن تعادل روانی است اما این امر فقط یک سوء تفاهم است که برای عموم پیش میاید. در واقع می توان گفت که گاهی ذهن ما تمایل به محدود کردن توانایی هایمان دارد.

آنچه باید درباره امواج گرانشی بدانید

همانطور که می دانید در هفته گذشته منجمان بایسپ۲ اعلام کردند که ردپایی از امواج گرانشی اولیه را یافته‌اند؛ امواجی که در بیگ بنگ شکل گرفته‌اند یعنی حدود ۱۳.۸ میلیارد سالزمانی که جهان در حال پیدایش بود.

آیا اشیا واقعا وجود دارند یا جهان یک توهم است؟

آیا جهان ما واقعی است یا هولوگرامی در پهنه گیتی؟ آیا روزی می توان پرده از راز هستی برداشت و پاسخ مناسبی برای پرسشهای بشر یافت؟ از این دست پرسشها در تمام اعصار ذهن بشر را درگیر خود کرده است، یکی از آن رویدادها در سال ۱۹۸۲ در دانشگاه پاریس به وقوع پیوست.

نظریه علمی چیست؟  آیا فرگشت فقط یک نظریه است؟

برای درک مباحث علمی، باید تصویری داشته باشید از اینکه علم چیست و دانشمندان چه می کنند. برخی مردم با لحنی تحقیر آمیز ادعا می کنند که تکامل یا فرگشت � فقط یک نظریه است � است، در گاهی اوقات هم به این بسنده نمی کنند و ادعا می کنند که فقط یک فرضیه می باشد!

نگاهی بر اولین لحظات جهان

مدل جدید کیهانشناسی، توصیف اولین دوره زمانی جهان را به چالش کشیده است؛ دوره ای که با مدل های جاری قابل دسترسی نیست.
خبرسازترین چهره دنیای فیزیک از کشف امواج گرانشی بیگ بنگ می‌گوید

بهترین کسی که بتوان در مورد امواج گرانشی بیگ بنگ از او سوال کرد، کسی است که می‌گوید آن را دیده است. جان کواک، رهبر گروه مکتشف در مورد این کشف بزرگ صحبت می‌کند.

 

استیون هاوکینگ: من شرط را بردم!

در حالیکه ردیابی امواج گرانشی حاصل از تولد جهان در لحظه بیگ بنگ هیجان بسیاری در جامعه علمی ایجاد کرده اما بحث و اختلاف نظر همچنان ادامه دارد. پروفسور استیون هاوکینگ، فیزیکدان و کیهان شناس این کشف را دلیلی بر صحت نظریه تلاطم کوانتومی خود می‌داند اما پروفسور آلن توراک آن را قانع کننده نمی‌داند.

يافته هاي تازه نشان ميدهد كه سرعت نور ثابت نيست!

براساس گزارش لايو‌ساينس،‌ سرعت نور سرعتي ثابت است،‌ دست كم در تمامي كتابها و متون علمي اينگونه نوشته‌ شده‌است. اما تعدادي از دانشمندان درحال بررسي اين احتمال هستند كه اين ثابت، قابل تغيير است و اين تغيير تحت تاثير طبيعت خلاء در فضا رخ مي‌دهد.

ماوراي سرعت نور؟بله يا خير؟

كهكشان ها همانند كهكشان خودمان -راه شيري- به دليل انبساط جهان در حال دور شدن از ساير كهكشان ها هستند، اگر اين اتفاق نيفتد كهكشان ها به دليل گرانش متقابل خود يكديگر را خواهند بلعيد.

پارادوکس‌های کوانتومی- بخش هشت

آزمایش ذهنی شرودینگر با شیئی کوانتومی شروع می‌شود که در حالت برهم‌نهی قرار دارد. اینکه آن حالت از چه نوعی است، نیز اهمیتی ندارد.

نظریه تورمی کیهانی 

اگر نظریه تورمی كیهان شناسی درست باشد ، این معنا را می دهد كه كیهان بسیار بزرگتر از آنچه است كه تصور می شود و احتمالا به همان اندازه هم پیرتر از سن كنونی است كه برای آن در نظر می گیریم ، و تنها یك مهبانگ را به خود ندیده است بلكه تا به حال شاهد بینهایت از مهبانگ ها بوده است

دانشمندان نخستین لحظات تولد جهان را مشاهده کردند!

دانشمندان مرکز علوم اخترفیزیک هاروارد اسمیتسونین، امروز دوشنبه طی نشستی خبری از کشف تاریخی نخستین شواهد مستقیم از انبساط کیهان در نخستین لحظات تولد جهان خبر دادند. این موفقیت تاریخی شواهد قطعی از �بیگ بنگ� را نشان می دهد.

کشف نوع جدید مغناطیس

محققان مؤسسه فناوری ماساچوست یک گونه جدید ماده و نوع جدیدی از مغناطیس را کشف کرده‌اند که می‌تواند شیوه ذخیره اطلاعات در رایانه‌ها را تغییر دهد. این دستاورد به دو حالت شناخته شده مغناطیس اضافه شده و سومین حالت مغناطیسی به شمار می‌رود.

انرژی خلاء

امروزه از نگاه فیزیک کوانتومی باید گفت که خلاء در واقع خالی نیست بلکه برعکس مملو از انرژی است اما ببینیم چرا؟

چه چیزی باعث جاذبه می شود؟

در ژرف ترین اعماق فضا، جاذبه، مواد را به هم آورده و باعث تشکیل کهکشانها، ستاره ها، چاله های سیاه و غیره می شود. اما جاذبه به رغم کشش بی نهایتی که در فضا دارد، هنوز یکی از ناشناخته ترین نیروهای گیتی است.

دانشمندان امواج گرانشی بیگ بنگ را مشاهده کردند!

شنیده‌ها حاکی از آن است که تلسکوپ بایسپ در قطب جنوب توانسته امواج گرانشیبیگ بنگ را مشاهده کند. قرار است روز دوشنبه جزئیات دقیق این کشف اعلام شود.

 

 

مرز بین ایمان و تجربه  

نامه سرگشاده به حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی

آخرین مقالات

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 

26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

 

 

 

 

 

سی پی اچ در ژورنالها


LEIBNITZ'S MONADS & JAVADI'S CPH

General Science Journal

World Science Database

Hadronic Journal

National Research Council Canada

Journal of Nuclear and Particle Physics

Scientific Journal of Pure and Applied Science

Sub quantum space and interactions from photon to fermions and bosons

مرز بین ایمان و تجربه  

نامه سرگشاده به حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی


آرشیو

آخرین مقالات

اخبار

اختر فیزیک

اجتماعی

الکترومغناطیس

بوزونها

ترمودینامیک

ذرات زیر اتمی

زندگی نامه ها

کامپیوتر و اینترنت

فیزیک عمومی

فیزیک کلاسیک

فلسفه فیزیک

مکانیک کوانتوم

فناوری نانو

نسبیت

ریسمانها

سی پی اچ

 فیزیک از آغاز تا امروز

زندگی نامه

از آغاز کودکی به پدیده های فیزیکی و قوانین حاکم بر جهان هستی کنجکاو بودم. از همان زمان دو کمیت زمان و انرژی بیش از همه برایم مبهم بود. می خواستم بدانم ماهیت زمان چیست و ماهیت انرژی چیست؟

 

 

  

 

HOME    ENGLISH   FEED BACK   CONTACT US   PERSIAN 

free hit counters

Copyright 2004 CPH Theory . All rights reserved.