Welcome to CPH Theory Siteبه سایت نظریه سی پی اچ خوش آمدید

 

 

نظریه سی پی اچ بر اساس تعمیم سرعت نور از انرژی به ماده بنا شده است.

CPH Theory is based on generalized the light velocity from energy into mass.

 
 

معماهاي فيزيک و نظريه سي. پي. اچ.

 

 

 

فروش کتاب الکترونیکی - فیزیک از آغاز تا امروز

 

گوردن کانه نظريه پرداز فيزيک ذرات بنیادی و استاد دانشگاه ميشيگان که کارهاي او روي آزمايش و گسترش مدل استاندارد متمرکز است، ده سئوال بي جواب فيزيک را  منتشر کرده است. در اين فصل سئوالات ياد شده از ديدگاه نظريه سي. پي. اچ. بررسي مي شود. قبل از مطالعه ي اين فصل ضروري است فصل 32 مباني نظريه سي. پي. اچ. مطالعه شود.

  

ده معماي گوردن کانه و ديدگاه نظريه سي. پي. اچ.  

يک - همه نظريه هاي امروزي به طور ضمني بيان مي کنند که جهان بايد حتي در خالي ترين مناطق آن شامل تراکم شديد انرژي باشد. اثرات گرانشي اين پديده که آن را انرژي خلاء مي نامند، يا مي بايست جهان را مدت ها پيش درهم تنيده باشد يا باعث گسترش آن به مقداري بسيار بيش از اندازه کنوني شده باشد. مدل استاندارد نمي تواند براي فهميدن اين نکته که مسئله ثابت کيهان شناسي ناميده مي شود، کمکي کند.

ديدگاه سي. پي. اچ.: نحوه ي توليد انرژي خلاء در فصل 32 بيان شد. آنچنان که در آنجا ذکر شد، نظريه سي. پي. اچ. تصريح مي کند که گراويتون ها داراي جرم هستند و اندازه حرکت خاص خود را حمل مي کنند. براي تعيين مقدار ثابت کيهان شناسي لازم است که ديدگاه خود را در مورد نيرو و انرژي تغيير دهيم. بدون پذيرش اين که نيرو و انرژي قابل تبديل به يکديگرند، هيچ يک از مشکلات کيهان شناختي قابل حل نمي باشد. از ديدگاه سي. پي. اچ.، هرچند که خلاء انرژي توليد مي کند، اما اين توليد نوعي تبديل است نه آفرينش. انرژي گرانشي به انرژي الکترومغناطيسي تبديل مي شود و در کل انرژي موجود در جهان اثري ندارد. لذا ثابت کيهان شناسي بايد با در نظر گرفتن جرم گراویتون ها مورد بررسي مجدد قرار گيرد.

دو - مدت هاي دراز بر اين گمان بوده اند که انبساط عالم بسيار آهسته است، چون مواد تشکيل دهنده جهان تحت جاذبه گرانشي يکديگر هستند. در حال حاضر ما مي دانيم که گسترش جهان شتاب دار است و آنچه که باعث اين شتاب است(و انرژي تاريک نام دارد) در فيزيک مدل استاندارد جايي ندارد.

ديدگاه سي. پي. اچ.:همه اطلاعات ما در مورد کيهان از طريق امواج الکترومغناطيسي (فوتون ها) به ما مي رسد. در واقع تنها منبع خبري ما، فوتون ها هستند. زماني مي توانيم به دانش خود در مورد کيهان اطمينان کامل داشته باشيم که اطلاعات ما در مورد فوتون و ساختمان آن کامل باشد. انبساط و شتاب جهان را بايستي با در نظر گرفتن اينکه آيا در يک سفر ميليادرها سالي از کهشاني دور دست تا زمين، فوتون تحت تاثير عوامل دروني(برخورد اسپيني سي. پي. اچ. ها) هيچ گونه تغييري نمي کند؟ علاوه بر آن با در نظر گرفتن اين که همه ي اجسام از سي. پي. اچ. تشکيل شده اند و انرژي سي. پي. اچ. ها ثابت است، تنها انرژي انتقالي آنها به انرژي اسپيني(و بالعکس) تبديل مي شود

 

 

 

کتابی برای همه ی نسل ها و همه ی کتابخانه ها

لینک مستقیم خرید کتاب

 

 

 

 

عطف به عتف - نگاهی به پژوهش و ISI در ایران

 

امید عمومی - نامه به ریاست جمهوری

 

مرز بین ایمان و تجربه  

نامه سرگشاده به حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی

آخرین مقالات

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 

26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

 

 

 

 

 

سی پی اچ در ژورنالها


LEIBNITZ'S MONADS & JAVADI'S CPH

General Science Journal

World Science Database

Hadronic Journal

National Research Council Canada

Journal of Nuclear and Particle Physics

Scientific Journal of Pure and Applied Science

Sub quantum space and interactions from photon to fermions and bosons

مرز بین ایمان و تجربه  

نامه سرگشاده به حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی


آرشیو

آخرین مقالات

اخبار

اختر فیزیک

اجتماعی

الکترومغناطیس

بوزونها

ترمودینامیک

ذرات زیر اتمی

زندگی نامه ها

کامپیوتر و اینترنت

فیزیک عمومی

فیزیک کلاسیک

فلسفه فیزیک

مکانیک کوانتوم

فناوری نانو

نسبیت

ریسمانها

سی پی اچ

 فیزیک از آغاز تا امروز

زندگی نامه

از آغاز کودکی به پدیده های فیزیکی و قوانین حاکم بر جهان هستی کنجکاو بودم. از همان زمان دو کمیت زمان و انرژی بیش از همه برایم مبهم بود. می خواستم بدانم ماهیت زمان چیست و ماهیت انرژی چیست؟

 

 

  

 

HOME    ENGLISH   FEED BACK   CONTACT US   PERSIAN 

free hit counters

Copyright 2004 CPH Theory . All rights reserved.