Welcome to CPH Theory Siteبه سایت نظریه سی پی اچ خوش آمدید

 

 

نظریه سی پی اچ بر اساس تعمیم سرعت نور از انرژی به ماده بنا شده است.

CPH Theory is based on generalized the light velocity from energy into mass.

 
 

زمینه های نظری و تجربی و هزینه تولید ژن خوب

 

 

 

مقدمه:

اخیراً مطالب، جوک ها و انیمیشن های زیادی با عنوان یا در رابطه با "ژن خوب" در شبکه های اجتماعی منتشر شده که نشانگر نوعی اعتراض و خشم عمومی نسبت به برداشت غیرعلمی و دور از واقعیت های طبیعی و موقعیت اجتماعی از وراثت خونی است. اینکه جوانی رشد و پیشرفت خود را مرهون پدر و مادرش بداند، بسیار پسندیده است. اما اگر بیان این قدردانی به نحوی باشد که گوینده مستقیماً یا غیر مستقیم، خون و ژن خود را ممتاز بداند و در عین حال دارای موقعیت و امکانات ممتازی باشد که ناشی از توزیع ناعادلانه امکانات است و اکثریت جوانان از آن محرومند، نه تنها اهانت به اکثریت مردم اعم از والدین و فرزندان آنها است، بلکه زمینه ساز برداشت های غیرقانونی و غیراخلاقی است که می تواند به بروز فجایع غیرقابل جبرانی بی انجامد. بهمین دلیل اعتراضات گسترده و خشم عمومی در رابطه با ماجرای "ژن خوب" قابل درک و پذیرش است. همچنانکه موقعیت اجتماعی و پیشرفت فرزند متأثر از موقعیت اجتماعی و امکانات مادی خانواده است، موقعیت خانواده نیز باید در رابطه با جامعه مورد توجه قرار گیرد. همه ی افراد جامعه، موفقیت خود را علاوه بر تلاش خود مرهون جامعه هستند.   

بنابراین هر پیشرفتی در جامعه، اعم از هنری، ادبی، اقتصادی، علمی، اجتماعی، مدیریتی و سیاسی و ... متأثر از امکانات موجود در جامعه است. شایسته است افراد موفق تر، در خدمت به جامعه کوشاتر و در مقابل مردم متواضعتر و قدردان جامعه باشند. چون اگر قرار باشد هرکس با کمترین موفقیت، به خودستایی بپردازد و سهم جامعه و حتی نقش گذشتگان در موفقیت خود را نادیده بگیرد، مردم به هر نحو ممکن مانع پیشرفت افراد می گردند و جامعه روز به روز ضعیفتر می شود. این گفته به معنی نادیده گرفتن تبعیض و تأیید تقسیم ناعادلانه امکانات نیست که خود مقوله ای بس مهم و درخور توجهی عمیق است. زیرا تبعیض باعث می شود بخش کوچکی از جامعه بسیار بیشتر از خدماتی که ارائه می دهند (و احتمالا به جای خدمت دنبال کسب امتیاز و رانت هستند)، از امکانات جامعه برخوردار شوند و اکثریت مردم نه تنها از امکانات لازم و موجود در جامعه بی بهره شوند، حتی نمی توانند به اندازه استعداد خود رشد کرده و شایستگی خود را برای خدمت بیشتر به جامعه نشان دهند و از زندگی بهتری برخوردار شوند. بنابراین در ماجرای ژن خوب، اعتراضات نه به جامعه، بلکه به مدیریت و نحوه ی توزیع امکانات و نادیده گرفتن شایسته سالاری است.

در ماجرای "ژن خوب" دو نکته قابل بررسی است، اول؛ عوامل نظری، اجتماعی و اقتصادی رشد سریع برخی افراد جامعه و نحوه تحمیل هزینه آن به اکثریت مردم که موضوع  بخش اول این نوشته است. دوم، نقش والدین "ژن خوب" در حذف "ژن معمولی" از رقابت سالم.  

 

برای دانلود اینجا را کلیک کنید.

 

فروش کتاب الکترونیکی، آنسوی مدل استاندارد، مشکلات فیزیک مدرن و راه حلها

فروش کتاب الکترونیکی - فیزیک از آغاز تا امروز

کتابی برای همه ی نسل ها و همه ی کتابخانه ها

لینک مستقیم خرید کتاب

 

عطف به عتف - نگاهی به پژوهش و ISI در ایران

 

امید عمومی - نامه به ریاست جمهوری

 

مرز بین ایمان و تجربه  

نامه سرگشاده به حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی

آخرین مقالات

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 

26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

 

 

 

 

 

سی پی اچ در ژورنالها


LEIBNITZ'S MONADS & JAVADI'S CPH

General Science Journal

World Science Database

Hadronic Journal

National Research Council Canada

Journal of Nuclear and Particle Physics

Scientific Journal of Pure and Applied Science

Sub quantum space and interactions from photon to fermions and bosons

مرز بین ایمان و تجربه  

نامه سرگشاده به حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی


آرشیو

آخرین مقالات

اخبار

اختر فیزیک

اجتماعی

الکترومغناطیس

بوزونها

ترمودینامیک

ذرات زیر اتمی

زندگی نامه ها

کامپیوتر و اینترنت

فیزیک عمومی

فیزیک کلاسیک

فلسفه فیزیک

مکانیک کوانتوم

فناوری نانو

نسبیت

ریسمانها

سی پی اچ

 فیزیک از آغاز تا امروز

زندگی نامه

از آغاز کودکی به پدیده های فیزیکی و قوانین حاکم بر جهان هستی کنجکاو بودم. از همان زمان دو کمیت زمان و انرژی بیش از همه برایم مبهم بود. می خواستم بدانم ماهیت زمان چیست و ماهیت انرژی چیست؟

 

 

  

 

HOME    ENGLISH   FEED BACK   CONTACT US   PERSIAN 

free hit counters

Copyright 2004 CPH Theory . All rights reserved.