Welcome to CPH Theory Siteبه سایت نظریه سی پی اچ خوش آمدید

 

 

نظریه سی پی اچ بر اساس تعمیم سرعت نور از انرژی به ماده بنا شده است.

CPH Theory is based on generalized the light velocity from energy into mass.

 
 

اطلاعات مغزتان را روی کامپیوتر آپلود کنید!

 

 

 

 

آیا می توان اطلاعات مغز را روی کامپیوتر آپلود کرد؟ گویا این موضوع هم بزودی از حیطه ی علمی - تخیلی بیرون می آید و رنگ و بوی حقیقی به خود می گیرد. بتازگی یک محقق آمریکایی روش جدیدی برای آپلود کردن اطلاعات مغز و وارد کردن آنها در کامپیوتر پیشنهاد کرده است که امکان دارد این تکنولوژی در آینده ای نزدیک به واقعیت بدل شود.

 

 

تصویری از راندال کوئن، که قصد دارد پروژه آپلود اطلاعات مغز در کامپیوتر را عملی کند.

 

به گزارش بیگ بنگ، به گفته راندال کوئن، با نقشه‌برداری از مغز، کاهش فعالیت آن تا حد محاسبات، بازتولید این محاسبات به شکل کد و در نتیجه اپلود اطلاعات مغزی، انسان‌ها می‌توانند به طور نامحدود زندگی کرده و توسط سیلیکون برابر سازی شوند. این محقق معتقد است که با وارد کردن اطلاعات مغز درون کامپیوتر ، امکان پردازش بیشتر اطلاعات و ذخیره سازی بهینه آنها فراهم می شود، افکار انسان درون فایل های مخصوص قرار گرفته و در صورت نیاز امکان گزینش و انتخاب آنها وجود دارد. همه اینها از طریق ذهن مستقل از زیرلایه ممکن می‌شود که نه یک هوش مصنوعی، بلکه ذهن دانلود شده انسان بر روی کامپیوتر عملی است.

وی در نشستی در سان‌فرانسیسکو گفت: دانشمندان عصب‌شناسی ۹۹ درصد مطمئن هستند که مغز یک ساز و کار است. مغز به محاسبه پرداخته و همچنین وظایفی را انجام می‌دهد. اگر بتوان چگونگی عملکرد آن را درک کرد، می‌توان جایگزینی برای آن ساخت. این مخترع برای عملی کردن مسائل فنی و اخلاقی برای روش ذهن مستقل از زیرلایه، سازمانی موسوم به carboncopies برای این پروژه تاسیس کرده است.

 

 

به عقیده ی دانشمندان دیگر هم پروژه های علمی روی هوش مصنوعی نشان می دهد که فرگشت بشر متوقف نشده است، بلکه از لحاظ رفتار و انتخاب طبیعی فرگشت خواهد یافت، یعنی با توجه به دانش هوش مصنوعی در کمتر از چندین دهه آینده، عمر بشر با روش هایی خاص همچون آپلود اطلاعات مغز در کامپیوتر و کنترل آن از طریق آواتارها می تواند ببشتر شود. چندی پیش نیز استیون هاوکینگ و الون ماسک نگرانی خود را از آینده هوش مصنوعی اعلام کرده اند و معتقد بودند تلاش‌ها برای آفریدن هوش مصنوعی، تهدیدی برای وجود انسان خواهد بود.

 

 

نمونه ی این تلفیق هوش انسانی با کمک هوش مصنوعی را در فیلم تعالی (Transcendence) با بازی جانی دپ در نقش یک نابغه بنام دکتر ویل کستر مشاهده کردیم. در این فیلم دکتر کستر در حال مرگ بود، برای اینکه از مرگ وی جلوگیری شود اطلاعات مغز وی را در یک سوپر کامپیوتر آپلود می‌کنند و به او زندگی جاودانه می‌دهند. پس از اتفاقاتی ویل کستر به اینترنت متصل می‌شود و زمام تمام امور جهان را در دست می‌گیرد. از علوم حاضر در فضای سایبر برای بهبود بیماری‌ها، رشد گیاهان، دستگیری مجرمان و... استفاده می‌کند.

اما بی نهایت طلبی او، تهدیدی برای جوامع انسانی تلقی می‌شود و استقبال مسئولین به سمت گروهی می‌رود که در پی توقف تحقیقات علمی کستر بودند. آن‌ها از اعتماد ویل به همسرش استفاده می‌کنند و با انتقال ویروسی به او و در نتیجه اینترنت، او و فضای سایبر را از بین می‌برند. (این فیلم را از اینجا دانلود کنید.) حال سوالی که پیش می آید این است که در صورت عملی شدن این فن آوری انسان قادر هست آن را کنترل کند یا همچون فیلم تعالی به یک کابوس ترسناک تبدیل می شود؟ 
 

نویسنده: سمیر الله وردی/ سایت علمی بیگ بنگ

منبع: dailymail , اطلاعات بیشتر: vice

 

نقل از بیگ بنگ

 

عطف به عتف - نگاهی به پژوهش و ISI در ایران

 

امید عمومی - نامه به ریاست جمهوری

 

مرز بین ایمان و تجربه  

نامه سرگشاده به حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی

آخرین مقالات

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 

26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

 

 

 

 

 

سی پی اچ در ژورنالها


LEIBNITZ'S MONADS & JAVADI'S CPH

General Science Journal

World Science Database

Hadronic Journal

National Research Council Canada

Journal of Nuclear and Particle Physics

Scientific Journal of Pure and Applied Science

Sub quantum space and interactions from photon to fermions and bosons

مرز بین ایمان و تجربه  

نامه سرگشاده به حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی


آرشیو

آخرین مقالات

اخبار

اختر فیزیک

اجتماعی

الکترومغناطیس

بوزونها

ترمودینامیک

ذرات زیر اتمی

زندگی نامه ها

کامپیوتر و اینترنت

فیزیک عمومی

فیزیک کلاسیک

فلسفه فیزیک

مکانیک کوانتوم

فناوری نانو

نسبیت

ریسمانها

سی پی اچ

 فیزیک از آغاز تا امروز

زندگی نامه

از آغاز کودکی به پدیده های فیزیکی و قوانین حاکم بر جهان هستی کنجکاو بودم. از همان زمان دو کمیت زمان و انرژی بیش از همه برایم مبهم بود. می خواستم بدانم ماهیت زمان چیست و ماهیت انرژی چیست؟

 

 

  

 

HOME    ENGLISH   FEED BACK   CONTACT US   PERSIAN 

free hit counters

Copyright 2004 CPH Theory . All rights reserved.