Welcome to CPH Theory Siteبه سایت نظریه سی پی اچ خوش آمدید

 

 

نظریه سی پی اچ بر اساس تعمیم سرعت نور از انرژی به ماده بنا شده است.

CPH Theory is based on generalized the light velocity from energy into mass.

 
 

سیگنال هایی از لبه ی جهانِ قابل مشاهده!

 

 

 

 

جمع آوری اطلاعات در باره لبۀ جهان بسیار سخت است، سیگنال های"رقیق" اجرام آسمانی که در مسیر سفر چندین میلیارد ساله از فضا به زمین می رسند، آنها را به اهدفی سخت برای مشاهده بدل کرده است.

 

 

 

ر تصویر مشخص شده تلسکوپ هابل کهکشان Z8-GND-5296 دورترین کهکشان جهان را نشان می دهد. نور این کهکشان ۱۳٫۱ میلیارد سال در سفر بوده تا به ما برسد. چیزی که این کشف را متمایز می سازد مقایسه آن با سایر کشفها است، دانشمندان با استفاده از طیف بینی مادون قرمز فاصله آن را تایید کرده اند.

به گزارش بیگ بنگ، تخمین میزان مولکول های هیدروژن حاضر در کهکشان ها بطور مخصوص چالش برانگیز است: این مولکول اغلب هیچ اشعه ای را منتشر نمی کند. با این وجود اخترشناسان مشتاق هستند تا نقشه ای از فراوانی این عنصر را داشته باشند؛ مولکول هیدروژن از بلوک های بنیادی سازنده کهکشان های جدید تشکیل شده اند که مقدار بیشتری از آن در کهکشان های مخصوصی یافت می شود که ستاره های بیشتری می تواند در آنها تولید شوند.

محققان قادرند با استفاده از شبیه سازی ابرکامپیوترها اثرات نزدیک شدن و شکل گیری کهکشان های غول پیکر را در دوران آغازین کیهان محاسبه کنند. همچنین مشاهدات ِ تلسکوپ رادیویی آلما که در ارتفاع ۵۰۰۰ متری در صحرای آتاکاما شیلی واقع شده، نشان می دهد که چگونه روشهای جدید باعث بهبود یافته ها شده است. در حال حاضر، اختر فیزیکدانان برای تشخیص فراوانی هیدروژن از روشی خاص استفاده می کنند: آنها ابتدا مقدار کربن مونو اکسید را اندازه می گیرند که نور بیشتری از هیدروژن را منتشر می کند و سپس با روشی پیچیده سیگنال ِکربن مونواکسید را تبدیل به مولکول هیدروژن می کنند. در هر حال این روش مبهم است و در ضمن با خطای زیادی روبرو است.

دکتر پاپادوپولوس از دانشگاه کاردیف گفت: ما قادریم تا توسط اشعه کربن خنثی که برای مشاهده کهکشان های دور دست مناسب است، استفاده کنیم. این اندازه گیری ارزشمند؛ اجازه داد تا تخمینی بسیار دقیق از میزان هیدروژن موجود اجرام دور دست بدست آوریم. متاسفانه اشعه های کربن خنثی بطور کامل توسط بخار آب اتمسفر زمین جذب می شوند که این موضوع شبیه به یک عینک دودی در هنگام مشاهده سیگنال کربن است.

بر طبق محاسبات ما، آرایه تلسکوپی آلما و تلسکوپ های رادیویی جدید در شیلی می توانند کهکشان های دور دست را تشخیص دهند. این ابزار قادرند سیگنال هایی که بیش از ۱۲ میلیارد سال قبل به طرف ما سفر کرده اند، را تشخیص دهند. حتی این فناوری ها می توانند برای اولین بار بطور دقیق میزان مولکول های هیدروژن موجود در سیارات را نیز تخمین بزنند. این کار علمی تاثیر مهمی در مشاهدات نجومی خواهد داشت و به ما در درک بهتر منشا اسرار کیهانی کمک خواهد کرد.

منبع : dailygalaxy

نقل از بیگ بنگ

 

عطف به عتف - نگاهی به پژوهش و ISI در ایران

 

امید عمومی - نامه به ریاست جمهوری

 

مرز بین ایمان و تجربه  

نامه سرگشاده به حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی

آخرین مقالات

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 

26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

 

 

 

 

 

سی پی اچ در ژورنالها


LEIBNITZ'S MONADS & JAVADI'S CPH

General Science Journal

World Science Database

Hadronic Journal

National Research Council Canada

Journal of Nuclear and Particle Physics

Scientific Journal of Pure and Applied Science

Sub quantum space and interactions from photon to fermions and bosons

مرز بین ایمان و تجربه  

نامه سرگشاده به حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی


آرشیو

آخرین مقالات

اخبار

اختر فیزیک

اجتماعی

الکترومغناطیس

بوزونها

ترمودینامیک

ذرات زیر اتمی

زندگی نامه ها

کامپیوتر و اینترنت

فیزیک عمومی

فیزیک کلاسیک

فلسفه فیزیک

مکانیک کوانتوم

فناوری نانو

نسبیت

ریسمانها

سی پی اچ

 فیزیک از آغاز تا امروز

زندگی نامه

از آغاز کودکی به پدیده های فیزیکی و قوانین حاکم بر جهان هستی کنجکاو بودم. از همان زمان دو کمیت زمان و انرژی بیش از همه برایم مبهم بود. می خواستم بدانم ماهیت زمان چیست و ماهیت انرژی چیست؟

 

 

  

 

HOME    ENGLISH   FEED BACK   CONTACT US   PERSIAN 

free hit counters

Copyright 2004 CPH Theory . All rights reserved.