Welcome to CPH Theory Siteبه سایت نظریه سی پی اچ خوش آمدید

 

 

نظریه سی پی اچ بر اساس تعمیم سرعت نور از انرژی به ماده بنا شده است.

CPH Theory is based on generalized the light velocity from energy into mass.

 
 

آزمایشی کوانتومی در میان ستارگان

 

 

 

در سال ۲۰۱۲ ستاره‌شناسان مولکول‌های متوکسی (methoxy) شامل کربن، اکسیژن و هیدروژن را در ابر مولکولی پرسئوس که در فاصلهٔ حدود ۶۰۰ سال نوری از زمین واقع شده، کشف کردند. اما محققان قادر به ساختن این مولکول در آزمایشگاه با اجازه واکنش دهنده‌های متراکم در دانه‌های گرد و غبار نبودند و نحوه تشکیل آن‌ها بصورت راز مانده بود. 

 

 

به گفتهٔ محققان فضای میان ستاره‌ای یک آزمایشگاه شیمی کوانتومی است که میزبانی برای ایجاد مولکول‌های ارگانیک کشف شده در فضا می‌باشد. پاسخ‌های یافت شده در کوانتوم عجیب و غریب است، آن‌ها می‌توانند مولکول‌هایی در فضا ایجاد کنند که در شیمی کلاسیک وجود ندارد. بخاطر دمای کم با بادهای مولکولی میان ستاره‌ای واکنش‌ها می‌توانند بعنوان مهم‌ترین مانعی که سرعت بسیاری از واکنش‌های شیمیایی را کم می‌کنند فعال شوند و باعث پیدایش و شکل گیری ستارگان شوند. در واقع ابرهای مولکولی به دلیل برخورداری از عناصر حیات بخش برای ستارگان همچون آزمایشگاهی متحرک کوانتومی انواع واکنش‌های شیمیایی را پوشش می‌دهند. 

 دواین وین از دانشگاه لیدز انگلستان گفت: یک قانون استاندارد می‌گوید، زمانی که شما در درجه حرارت پایین هستید سرعت واکنش‌ها باید کمتر باشد. اما متوکسی می‌تواند با ترکیب هیدروژن گسیل‌های رادیکال و گاز متان ایجاد شود. هر دو در فضا فرآیندی را بنام تونل زنی کوانتومی ایجاد می‌کنند که می‌تواند انرژی هیدروکسیل را بجای مسدود کردن آن از طریق گذر از آن فراهم کنند. فرایند تونل‌ زنی کوانتومی ذرات مولکولی در طول یک مانع است که از نظر کلاسیک ذره قادر به عبور از آن نخواهد بود، اما در فیزیک کلاسیک سد راهی در عبور ذرات وجود ندارد و با تونل زنی کوانتومی از آن عبور می‌کنند. 

دمای ابرهای مولکولی از ۱۰- تا ۲۶۳- درجه کلوین متغیر است. دمای پایین به همراه خاصیت ترکیبی آنان عامل پیدایش بسیاری از تحولات میان ستاره‌ای است. مولکول‌ها با کم کردن سرعت احتمال تونل زنی کوانتومی را افزایش می‌دهند. در دماهای معمولی هر یک از آن‌ها با هم برخورد می‌کنند اما در دماهای پایین به اندازه کافی به همدیگر می‌چسبند. دانشمندان مشاهده کردند نوعی از واکنش‌های شیمیایی ارگانیک که فرض نمی‌کردند رخ دهد آنجا اتفاق افتاده است. تصویر ابر مولکولی با جزئیاتش مورد مطالعه قرار گرفته و مدیون حساسیت بالای تلسکوپ پلانک است که با پوششی بی‌سابقه طیف حرکت الکترون‌ها را در این گرد و غبار نشان می‌دهد که با نور ستاره گیری شکل گیری ستاره‌ها داغ می‌شوند. 

در سال ۱۹۹۰ ساطع شدن‌هایی مشاهده شد که قبلا شرح داده نشده بود و بعنوان نشانه‌های انتشار ماکرویو شناخته شد. در آن زمان چندین نظریه درباره منشا انتشار مطرح شد و حالا طول موج پوشش داده شده توسط ابزار فرکانس پایین پلانک یک مشاهده ایده آل برای توصیف آن است. تصویر بالا شامل ابرهای گازی گرد و غبار شناور منطقه‌ای در صورت فلکی برساوش را نشان می‌دهد. مجموعهٔ مواد قابل مشاهده در آسمان با ستاره‌های مایل به آبی در سمت چپ صورت فلکی هستند اما بصورت قابل ملاحضه‌ای به رنگ قرمز نمایش داده شده است. سحابی NGC ۱۴۹۹ بعنوان سحابی کالیفورنیا نیز شناخته می‌شود و مشخصه آن ستاره‌های روشن آبی پرسئوس می‌باشد.

 

نقل از باشگاه خبرنگاران جوان

 

عطف به عتف - نگاهی به پژوهش و ISI در ایران

 

امید عمومی - نامه به ریاست جمهوری

 

مرز بین ایمان و تجربه  

نامه سرگشاده به حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی

آخرین مقالات

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 

26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

 

 

 

 

 

سی پی اچ در ژورنالها


LEIBNITZ'S MONADS & JAVADI'S CPH

General Science Journal

World Science Database

Hadronic Journal

National Research Council Canada

Journal of Nuclear and Particle Physics

Scientific Journal of Pure and Applied Science

Sub quantum space and interactions from photon to fermions and bosons

مرز بین ایمان و تجربه  

نامه سرگشاده به حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی


آرشیو

آخرین مقالات

اخبار

اختر فیزیک

اجتماعی

الکترومغناطیس

بوزونها

ترمودینامیک

ذرات زیر اتمی

زندگی نامه ها

کامپیوتر و اینترنت

فیزیک عمومی

فیزیک کلاسیک

فلسفه فیزیک

مکانیک کوانتوم

فناوری نانو

نسبیت

ریسمانها

سی پی اچ

 فیزیک از آغاز تا امروز

زندگی نامه

از آغاز کودکی به پدیده های فیزیکی و قوانین حاکم بر جهان هستی کنجکاو بودم. از همان زمان دو کمیت زمان و انرژی بیش از همه برایم مبهم بود. می خواستم بدانم ماهیت زمان چیست و ماهیت انرژی چیست؟

 

 

  

 

HOME    ENGLISH   FEED BACK   CONTACT US   PERSIAN 

free hit counters

Copyright 2004 CPH Theory . All rights reserved.