English

Contact us

نظر دهید

تماس با ما

فارسی

Welcome to CPH Theory Siteبه سایت نظریه سی پی اچ خوش آمدید

 

 

نظریه سی پی اچ بر اساس تعمیم سرعت نور از انرژی به ماده بنا شده است.

اخبار

آرشیو مقالات

 

سی پی اچ در ژورنالها

   

 

استخراج اکسیژن از خاک ماه

 

 

 


ناسا  برای ارایه طرح استخراج اکسیژن از خاک ماه جایزه تعیین کرد


 

 

سازمان هوانوردی و فضایی آمریکا "ناسا" برای افرادی که بتوانند نخستین دستگاه استخراج اکسیژن از خاک کره ماه را تولید کنند، جایزه تعیین کرده است.

به گزارش پایگاه اینترنتی "نیوساینتیست"، این سازمان در ماه مارس نیز برای طراحی کابل های بسیار قدرتمند ویژه استفاده در آسانسورهای فضایی و روبات کنترل از راه دوری که بتواند با توانایی حمل بار از این کابل های فضایی بالا برود، جایزه تعیین کرده بود و تاکنون حدود ۳۰گروه برای شرکت در رقابت به منظور کسب جایزه مذکور، اظهار تمایل کرده اند.

این سازمان به تازگی جایزه جدیدی برای طراحان نخستین دستگاه استخراج اکسیژن از خاک ماه تعیین کرده است.

سازمان "ناسا" روز پنج شنبه اعلام کرد گروهی که بتواند دستگاهی با قابلیت استخراج دست کم ۵کیلوگرم اکسیژن قابل تنفس از خاکسترهای آتشفشانی زمین که شبیه خاک ماه هستند طراحی کند، ۲۵۰هزار دلار جایزه دریافت خواهد کرد.

وزن دستگاه تولید اکسیژن از خاک نباید بیشتر از ۱۵کیلوگرم باشد و محققان تا اول ماه ژوئن فرصت دارند در این رقابت شرکت کنند.

سازمان هوانوردی و فضایی آمریکا هم اکنون در حال بررسی طرح های استخراج مایحتاج فضانوردان از منابع موجود در قمرها و سیارات دیگر است.

"ناسا" تلاش می کند از این نوآوری ها برای دستیابی به فن آوری های لازم برای پرواز به کره ماه و حرکت از آنجا به سوی سیاره مریخ استفاده کند.

سازمان "ناسا" برای مسابقه طراحی دستگاه استخراج کننده اکسیژن از خاک ماه، از نوعی خاکسترهای آتشفشانی نزدیک منطقه "فلگ استف" در "آریزونا" به عنوان جایگزین خاک ماه استفاده کرده و این به علت شباهت عناصر و ابعاد ذرات موجود در خاک ماه و خاکسترهای آتشفشانی این منطقه است.

دانشمندان پس از فرود فضاپیمای "آپولو "۱۴بر روی سطح ماه موفق شدند به نمونه خاک این قمر دست پیدا کنند و از اطلاعات بدست آمده در این زمینه برای طراحی لباسهای ویژه ماه نوردی و همچنین روباتهای ماه نورد استفاده کرده اند.

تولید دستگاه استخراج کننده اکسیژن از خاک ماه به "ناسا" امکان ایجاد پایگاه فضایی را در سطح این قمر می دهد که فضانوردان ساکن در آن برای تامین اکسیژن خود به محموله های ارسالی از کره زمین وابسته نخواهند بود.

سازمان "ناسا"برای تامین جوایز مسابقات علمی امسال مبلغ ۱۰میلیون دلار در نظر گرفته است و به گفته مسئولان این سازمان، در آینده از این بودجه برای راه اندازی مسابقات دیگر برای برخورداری از نوآوری های محققان در زمینه های مختلف فن آوری های فضایی استفاده خواهد کرد.

 

منبع: گروه نابغه ها

 

 

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 

26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

آخرین مقالات


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LEIBNITZ'S MONADS & JAVADI'S CPH

General Science Journal

World Science Database

Hadronic Journal

National Research Council Canada

Journal of Nuclear and Particle Physics

Scientific Journal of Pure and Applied Science

Sub quantum space and interactions from photon to fermions and bosons

مرز بین ایمان و تجربه  

نامه سرگشاده به حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی

آرشیو موضوعی

اختر فیزیک

اجتماعی

الکترومغناطیس

بوزونها

ترمودینامیک

ذرات زیر اتمی

زندگی نامه ها

کامپیوتر و اینترنت

فیزیک عمومی

فیزیک کلاسیک

فلسفه فیزیک

مکانیک کوانتوم

فناوری نانو

نسبیت

ریسمانها

سی پی اچ

 فیزیک از آغاز تا امروز

زندگی نامه

از آغاز کودکی به پدیده های فیزیکی و قوانین حاکم بر جهان هستی کنجکاو بودم. از همان زمان دو کمیت زمان و انرژی بیش از همه برایم مبهم بود. می خواستم بدانم ماهیت زمان چیست و ماهیت انرژی چیست؟


 

 

free hit counters

Copyright 2013 CPH Theory

Last modified 12/22/2013