English

Contact us

نظر دهید

تماس با ما

فارسی

Welcome to CPH Theory Siteبه سایت نظریه سی پی اچ خوش آمدید

 

 

نظریه سی پی اچ بر اساس تعمیم سرعت نور از انرژی به ماده بنا شده است.

اخبار

آرشیو مقالات

 

سی پی اچ در ژورنالها

   

 

موتور گرافيكي سه بعدي

 

 

 نخستين موتور گرافيكي سه بعدي در ايران ساخته شد

 

 

 

 

نخستين و تنها موتور گرافيكي سه بعدي در كشور، توسط يك شركت نرم افزاري طراحي و ساخته شد.

مهندس "امير سهراب زندي" مسوول گروه مجري اين طرح روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه آي تي ايرنا گفت: طراحي اين موتور در بومي‌سازي دانش توسعه سه بعدي و ارتقا اين دانش در كشور نقش موثري دارد.

وي با اشاره به اينكه نام اين موتور گرافيكي سه بعدي ‪List( PowerXFeature ‬است ، افزود: اين برنامه با امكاناتي منحصر به فرد، قابليت‌هايي فراتر از يك موتور بازي‌ها و شبيه‌سازي هاي كاملا سه بعدي را با بهره‌گيري از جديدترين ويژگي‌هاي سخت افزاري و تكنيكهاي نرم افزاري توليد مي‌كند.

به گفته مهندس زندي، بيش ازپنج سال است كه از ساخت نخستين نسخه نمونه اين موتور در شركت "نياز افزار" مي‌گذرد و در اين مدت گروه مهندس زندي در تلاش براي ارايه بهترين نمونه آن بوده‌اند.

مهندس زندي در بخشي ديگر از اين گفت و گو افزود: اين موتور كه مجموعه‌اي از قابليت‌هاي گرافيكي، صوتي، فيزيكي، ورودي و خروجي و شبكه اي برخوردار است، نخستين برنامه‌اي است كه در كشور، در جهت توسعه برنامه‌هاي سه بعدي به صورت كاملا سفارشي، و نه بصورت الگو برداري از موتورهاي ديگر ايجاد شده است.

"اين برنامه از قابليتهاي منحصر به فردي برخوردار است و گروه توسعه دهنده آن، دائما در حال اصلاح و بهينه‌سازي قابليت‌هاي پيشين و افزودن ويژگي‌هاي جديد به آن است ." 
به گفته مجري اين طرح و مسوول شركت "نياز افزار"، از بارزترين خصوصيات نسخه جاري اين موتور طراحي كاملا شي گرا، معماري مبتني بر ساختار ‪ COM ‬و مبتني بر ، Microsoft DirectX 9c ‬استفاده به صورت ‪ lib, ActiveX, plug-in‬ ,‪ ،dll  ‬سيستم ذخيره و بازيابي بازي، طراحي مرحله، قابليت ساخت دمو، تشخيص خودكار قابليت‌هاي سيستم، پشتيباني از سيستم‌هاي شبكه‌اي خدمات‌دهنده مشتري، ‪,LAN ‬ارتباط دو طرفه، بازي آن لاين، و محيط مجازي (سايبر)،است.

وي از جمله خصوصيات ديگر اين موتور به سيستم پيغام رساني، پروتكلهاي ‪ UTP‬و ‪ , TCP ‬بهره‌گيري از ‪ DirectPlay‬و ‪ ، WinSocket ‬ويرايشگر مراحل (‪‬ ‪editor level ‬سفارشي، ويرايشگر محيط با قابليت پيش طراحي لي اوت بازي و ايجاد و نمايش اسكريپت، قابليت رندر بصورت آن لاين، در قالب مشتري ميزبان و نيز ماشين حالت رندر، پشتيباني از انواع فرمت‌هاي مش ثابت و متحرك ‪obj, md2‬ ,‪...md3, pov, ase x, mdl  ‬با قابليت انيميشن پوستي skin ‬اسكلتي ‪ skeletal ‬و ماتريسي، ارائه فرمت سه بعدي سفارشي TAG ‬با قابليتهاي فوق العاده بالا و پشتيباني از انواع روشهاي متحرك‌سازي ، بافت زني و محاسبات فيزيكي) به همراه برنامه مبدل فرمت فايل كاملا سفارشي اشاره كرد.

مهندس زندي و گروه همكارش تلاش دارند با بهره گرفتن از فن آوري‌هاي نوين نرم افزاري و سخت افزاري ،ايده‌ها و مفاهيم مورد نظر كاربران را در طرح‌هاي مختلف ، و به صورت سه بعدي در ايران ساخته و عرضه كنند.

 

 

 

 

گروه علمی نابغه های ایران


 

 

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 

26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

آخرین مقالات


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LEIBNITZ'S MONADS & JAVADI'S CPH

General Science Journal

World Science Database

Hadronic Journal

National Research Council Canada

Journal of Nuclear and Particle Physics

Scientific Journal of Pure and Applied Science

Sub quantum space and interactions from photon to fermions and bosons

مرز بین ایمان و تجربه  

نامه سرگشاده به حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی

آرشیو موضوعی

اختر فیزیک

اجتماعی

الکترومغناطیس

بوزونها

ترمودینامیک

ذرات زیر اتمی

زندگی نامه ها

کامپیوتر و اینترنت

فیزیک عمومی

فیزیک کلاسیک

فلسفه فیزیک

مکانیک کوانتوم

فناوری نانو

نسبیت

ریسمانها

سی پی اچ

 فیزیک از آغاز تا امروز

زندگی نامه

از آغاز کودکی به پدیده های فیزیکی و قوانین حاکم بر جهان هستی کنجکاو بودم. از همان زمان دو کمیت زمان و انرژی بیش از همه برایم مبهم بود. می خواستم بدانم ماهیت زمان چیست و ماهیت انرژی چیست؟


 

 

free hit counters

Copyright 2013 CPH Theory

Last modified 12/22/2013