English

Contact us

نظر دهید

تماس با ما

فارسی

Welcome to CPH Theory Siteبه سایت نظریه سی پی اچ خوش آمدید

 

 

نظریه سی پی اچ بر اساس تعمیم سرعت نور از انرژی به ماده بنا شده است.

اخبار

آرشیو مقالات

 

سی پی اچ در ژورنالها

   

 

به سوي قلب زمين

 

 

 


دانشمندان مستقر در مجهز‌ترين كشتي اكتشافي جهان، امروز (دوشنبه) ماموريت خود را به سوي قلب زمين با هدف آشكار كردن اساس حيات بر روي اين سياره آغاز كردند.

 

 

 

 اين كشتي ژاپني كه چيكو نام دارد در مرحله نخست 7 كيلومتر از كف اقيانونس را سوراخ كرده و سپس سيلندر 5/1 متري آن در اين عمق پر از موادي خواهد شد كه احتمالا دربرگيرنده نخستين نشانه‌هاي علائم حيات بر روي زمين هم مي‌باشند.

 

 

اين عمق سه برابر طولاني‌تر از تمام سوراخ‌ها و شكاف‌هاي است كه طي سال‌هاي اخير به منظور فعاليت‌هاي علمي و پژوهشي از سوي دانشمندان در بستر اقيانوس‌ها حفر شده است.

در همين خصوص مدير كل اين پروژه به مجله تايمز گفت: در قرن بيستم ذهن دانشمندان و مردم به اساس ماده و جهان مطعوف شده بود و از اين رو اين گونه به نظر مي‌رسد كه سفر به فضا و حتي ماه بسيار مفيد باشد.

وي افزود: در اين دوران پيشرفت‌هاي زيادي در خصوص اتم و انفجار بزرگ صورت گرفت اما اكنون و در قرن بيست و يكم پرسش اساسي اين است كه اساس حيات بر روي زمين از كجا نشات گرفته است.

به گزارش ايسنا، اين كشتي تحقيقاتي همچنين تحقيقات فراواني را در خصوص اساس زمين لرزه‌ها خواهد داشت.

به گفته دانشمندان، آنها در تلاشند با گذاشتن حس‌گرهايي در زير پوسته زمين نخستين سيستم مؤثر پيش‌بيني زمين لرزه را در ژاپن و شرق آسيا طراحي و ارائه كنند.

دانشمندان معتقدند كه فلسفه اين ماموريت اين است كه ممكن است حيات بر روي زمين ريشه در زير پوسته زمين و دما و فشارهاي ناشناخته آن داشته باشد.

همچنين به گفته آنها انرژي كه نخستين نشانه‌هاي زندگي را بر روي زمين رقم زده است، ممكن است بيشتر وابسته به حرارت مركزي زمين باشد تا خورشيد.

به گزارش ايسنا، نمونه‌هايي از پوسته زمين طي هزاران سال گذشته به سطح زمين رسيده‌اند و دانشمندان هم به مطالعه آنها پرداخته‌اند با اين حال هيچ كس تاكنون يك ارگانيسم زنده آن را مشاهده نكرده و حتي هيچ كس نمي‌داند كه آيا ميكروارگانيسم‌هايي در آنجا زندگي مي‌كنند يا نه

 

--------------

 

گروهي از محققان امريکايي با نمونه برداري از دي.ان.اي گروهي از گربه سانان به قدمت پيدايش اين نژاد در کره زمين پي بردند.

 

 

 پيدايش اولين حيوانات در کره زمين به 11 ميليون سال پيش و پيدايش اولين گربه سانان به 6 ميليون سال پيش برمي گردد. 

 

ظهور آنها در قاره آسيا و با اشغال کردن باقي مانده کره زمين و تقسيم بندي نژادهاي متفاوت آن از قاره اي به قاره ديگر ميليون ها سال بقاي آنها را در پي داشته است.
2 سال پيش گروهي از باستان شناسان فرانسوي در شهر مصر بقاياي گربه اي خانگي را پيدا مي کنند که استخوان هاي آن به حدود 9 ميليون سال پيش مربوط بود. محققان براي ساخت ديواره هاي بيولوژي حيوانات زحمات زيادي کشيدند و با تقسيم 8 شاخه از ديواره هاي آن اولين گربه سان که از نژادهاي ديگر جدا شده بود را 10 ميليون سال تخمين زدند که همان هم خانوادگان شير فعلي است و شاخه ديگر را 6.5 ميليون سال که از خانوادگان يوزپلنگان آسيايي است و شاخه آخر را گربه هاي خانگي که در حدود 6ميليون و 200هزار سال پيش تخمين زدند. محققان با انتشار اين خبر در نشريه ساينس در پايان به اين نکته تاکيد مي کنند که با وجود پيدايش گربه سانان و خوي گرفتن آنها به انسان در چه زماني دوستي سگها با انسان شروع شد.

 

 


 

 

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 

26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

آخرین مقالات


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LEIBNITZ'S MONADS & JAVADI'S CPH

General Science Journal

World Science Database

Hadronic Journal

National Research Council Canada

Journal of Nuclear and Particle Physics

Scientific Journal of Pure and Applied Science

Sub quantum space and interactions from photon to fermions and bosons

مرز بین ایمان و تجربه  

نامه سرگشاده به حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی

آرشیو موضوعی

اختر فیزیک

اجتماعی

الکترومغناطیس

بوزونها

ترمودینامیک

ذرات زیر اتمی

زندگی نامه ها

کامپیوتر و اینترنت

فیزیک عمومی

فیزیک کلاسیک

فلسفه فیزیک

مکانیک کوانتوم

فناوری نانو

نسبیت

ریسمانها

سی پی اچ

 فیزیک از آغاز تا امروز

زندگی نامه

از آغاز کودکی به پدیده های فیزیکی و قوانین حاکم بر جهان هستی کنجکاو بودم. از همان زمان دو کمیت زمان و انرژی بیش از همه برایم مبهم بود. می خواستم بدانم ماهیت زمان چیست و ماهیت انرژی چیست؟


 

 

free hit counters

Copyright 2013 CPH Theory

Last modified 12/22/2013