English

Contact us

نظر دهید

تماس با ما

فارسی

Welcome to CPH Theory Siteبه سایت نظریه سی پی اچ خوش آمدید

 

 

نظریه سی پی اچ بر اساس تعمیم سرعت نور از انرژی به ماده بنا شده است.

اخبار

آرشیو مقالات

 

سی پی اچ در ژورنالها

   

 

حیات احتمالی در عمق مریخ

 

 

 


 

کاوشگرهایی که مسول جستجوی حیات در مریخ هستند به دنبال یافتن عناصر حیاتی و یاخته های زنده درحفره های جوان و سطح یخ هایی که تازه به سطح رسیده اند هستند که از تشعشعات مرگ بار کیهانی در امان بوده اند.  
 

یکی از مکان های نوید بخش برای جستجو گرهای مریخ در یخ موجود در منطقه Elysium است.مکانی که اخیرا در ان دریای یخ زده کشف شده است. کاوش گر های کنونی در مریخ نمی توانند عمق زیادی را حفاری کنند.با این که این حفاری ها ممکن است نشانه هایی از حیات اولیه در مریخ را پیدا کنند ولی بر اساس مطالعه ی دانشمندان سلول های زنده به دلیل تشعشعات تا چندین متری عمق این سیاره نمی توانند وجود داشته باشند.این باعث می شود سلول های زنده خارج از دسترس بهترین کاوش گر ها باشند.


 

 

 

این بررسی که در 30 Jan در مجله ی Geophysical Research Letters چاپ شده با در نظر گرفتن شرایط قسمت های مختلف سطح مریخ نمودار پرتو های کیهانی را بر اساس عمق های مختلف رسم می نماید.

Lewis Dartnell سرپرست این تحقیق از دانشگاه لندن می گوید: پیدا کردن آثاری از باقی مانده حیات یا DNA موجودات احتمالی زنده خود کشف بسیار ارزشمندی است ولی هدف برای محققان یافتن سلولی است که بتوان آن را گرم کرد مواد معدنی به ان داد و برای مطالعات بعدی بتوان بیدارش نمود.

پیدا کردن حیات در مریخ نیاز به جاری بودن آب در سطح آن دارد ولی اخرین بار که اب به صورت گسترده در ان جریان داشت میلیارد ها سال پیش بود.حتی سر سخت ترین باکتری هایی که ما می شناسیم احتمالا در این مدت به دلیل وجود پرتو های مضر زنده نمانده اند.

بر عکس زمین مریخ به وسیله ی میدان مغناطیسی و اتمسفر حفاظت نشده و برای میلیارد ها سال در معرض پرتوها (فرا بنفش) قرار داشته است.

این تیم مدل چگالی تشعشعات را توسعه دادند و تغییرات در تشعشعات خورشیدی و پرتو های کیهانی ای که از اتمسفر نازک مریخ عبور کرده به سطح ان و لایه های پایین تر می رسند را اندازه گیری کردند.آن ها شرایط را در سه نوع خاک مختلف بررسی نمودند و با محاسبه ی میزان انرژی ذرات و دز پرتو ها در عمق های مختلف زمانی را که سلول ها می توانند در ان مکان ها پایدار بمانند تایین نمودند.

این تحقیق بهترین مکان برای جست و جوی حیات را درون یخ Elysium دانستند زیرا تصور می شود این یخ در 5 میلیون سال پیش دارای سطحی بوده است و کم تر در معرض تشعشعات قرار گرفته .حتی در این مکان هر سلول زنده ای خارج از دسترس کاوش گر ها است.

از نقاط مناسب دیگر دره های جوان است زیرا این مکان ها اخیرا با اصابت شهاب سنگ ها به سطح آمده اند .مکان های دیگر Gulli ها هستند که در کنار دره ها واقع شده اند. احتمالا در این کانال ها اب جاری بوده است و جریان اب سلول ها را از عمق زمین به سطح آورده است.

این تحقیق به وسیله ی شورای تحقیقات علوم طبیعی و مهندسی انگلیس (EPSRC)_ و بنیاد ملی علوم سوئیس و دبیر خانه ی علوم و تحقیقات سوئیس پشتیبانی شده است.
 

برگرفته از سایت انجمن اختروش ایران : www.akhtarvash.com

 

 

میلاد اکرام نیا

 

نقل از پارس اسکای

 

 

 

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 

26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

آخرین مقالات


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LEIBNITZ'S MONADS & JAVADI'S CPH

General Science Journal

World Science Database

Hadronic Journal

National Research Council Canada

Journal of Nuclear and Particle Physics

Scientific Journal of Pure and Applied Science

Sub quantum space and interactions from photon to fermions and bosons

مرز بین ایمان و تجربه  

نامه سرگشاده به حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی

آرشیو موضوعی

اختر فیزیک

اجتماعی

الکترومغناطیس

بوزونها

ترمودینامیک

ذرات زیر اتمی

زندگی نامه ها

کامپیوتر و اینترنت

فیزیک عمومی

فیزیک کلاسیک

فلسفه فیزیک

مکانیک کوانتوم

فناوری نانو

نسبیت

ریسمانها

سی پی اچ

 فیزیک از آغاز تا امروز

زندگی نامه

از آغاز کودکی به پدیده های فیزیکی و قوانین حاکم بر جهان هستی کنجکاو بودم. از همان زمان دو کمیت زمان و انرژی بیش از همه برایم مبهم بود. می خواستم بدانم ماهیت زمان چیست و ماهیت انرژی چیست؟


 

 

free hit counters

Copyright 2013 CPH Theory

Last modified 12/22/2013