English

Contact us

نظر دهید

تماس با ما

فارسی

Welcome to CPH Theory Siteبه سایت نظریه سی پی اچ خوش آمدید

 

 

نظریه سی پی اچ بر اساس تعمیم سرعت نور از انرژی به ماده بنا شده است.

اخبار

آرشیو مقالات

 

سی پی اچ در ژورنالها

   

 

افتخاری دیگر برای رصدگران ایرانی

 

 

 


 

 امسال چهارمین سالی است که مجله معتبر اسکای اند تلسکوپ درباره رصدگران ایرانی مقاله ای چاپ می کند، در ماهنامه اسکای اند تلسکوپ فوریه 2007 علاوه برتعیین و تاکید سن هلال به شکسته شدن جدایی زاویه ای پرداخته و همچنین چند عکس نیز از رصدگران گروه به چاپ رسیده است.

 

پس از رویت این هلال اینجانب نامه ای را برای آقای سینات باشرح کامل رصد و جزییات آن به همراه 42 قطعه عکس ارسال نمودم ، ایشان ابتدا گفتند ما سعی می کنیم فقط چند عکس از رصد شما را در مجله چاپ کنیم که اینجانب در نامه دوم به ایشان عرض کردم در اصفهان 3 گروه موفق به رصد این هلال شدند که آنها نیز از رصدگران ورزیده و با تجربه ای هستند. ابتدا به نظر می رسید تمام این چهار گزارش در مجله چاپ شود اما پس از رویت مجله مشاهده شد که فقط یک گزارش چاپ شده و به نظر می رسد به علت کمبود جا که به وضوح مشخص است فقط 1.5 صفحه در مجله به رویت هلال ماه پرداخته شده  و الاّ رصد سه گروه از عزیزان در اصفهان نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. هر سه گروه با جدایی زاویه ای 7 درجه و 36 دقفیقه قوسی هلال ماه را رویت کرده اند و جا دارد مجددا به این عزیزان بابت همت بالا و تبحرشان در رصد اینچنین هلال هایی تبریک گفت ، در گزارشی که برای آقای سینات فرستادم از دقت بالای دوستان عزیزم در گروه فسا نام برده و همچنین تاکید کردم که اولین کسی که توانست با تلسکوپ 14 اینچ هلال را ببیند اقای محسن شریفی بودند و بعد همه اعضاء گروه هلال را با تلسکوپ 14 اینچ دیدیم و 4 دقیقه بعد اینجانب به اتفاق بقیه اعضاء گروه با تلسکوپ 8 اینچ هلال ماه بسیار نازک را مشاهده کردیم، گروه ما توانست 12 دقیقه قوسی رکورد جدایی زاویه ای را شکسته و به مرز 7  در جه و 18 دقیقه قوسی برساند.

 

 

 

 

 

چندی پیش صحبتی داشتم با جناب آقای بابک امین تفرشی ( سردبیر محترم مجله نجوم ). ایشان که تازه از سفر خود به ایالات متحده امریکا برگشته بودند طی باز دیدی که از مجله اسکای اند تلسکوپ داشتند با آقای پرفوسور سینات هم ملاقات داشته و با ایشان مفصلا در مورد نجوم در ایران به گفتگو پرداختند.  آقای تفرشی می گفتند اقای سینات مردی است بسیار متواضع ، دقیق و بسیار با معلومات و از ایشان نقل قول کردند که اقای سینات چند نفر را در ایران می شناسند از جمله اقای علی کوهپایی و این برای جامه نجومی ایران افتخاری است که نوجوانی 16 ساله اینچنین توانسته خودش را در جامه نجومی دنیا مطرح نماید .

در خاتمه ضمن تبریک مجدد به جامه نجومی رصدگران هلال ماه به ویژه به گروه غیر حرفه ای رویت هلال ماه و همچنین از تمامی اعضاء گروه بخصوص از گروه فسا که به واقع باید گفت که تجهیزات و تبحر این عزیزان نقش بالای دررویت این رصد داشت  و همچنین از شهردار محترم شهرستان فسا که امکانات لازم را در اختیار این عزیزان قرار دادند تشکر و قدردانی نمایمو همچنین از سایر دوستان نهاد ها و... که به گروه ما یاری رساندند قدردانی نموده و مجددا شکر گذاری می کنیم به درگاه خداوند متعال بابت عنایتی که به این جوانان پور شور و اشتیاق دارد.

موفق و پیروز باشید .

با احترام سید محسن قاضی میر سعید. 85.10.27

 

 

 

 

اعضاء گروه : سید محسن قاضی میرسعید ؛ محسن شریفی ، رضا اسفندی ، احسان مهرجو ، علیرضا حاج احمدی ، سعید دوست محمدی ، جواد ذوالقدر

 

 

 سیدمحسن قاضی

 

نقل از پارس اسکای

 

 

 

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 

26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

آخرین مقالات


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LEIBNITZ'S MONADS & JAVADI'S CPH

General Science Journal

World Science Database

Hadronic Journal

National Research Council Canada

Journal of Nuclear and Particle Physics

Scientific Journal of Pure and Applied Science

Sub quantum space and interactions from photon to fermions and bosons

مرز بین ایمان و تجربه  

نامه سرگشاده به حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی

آرشیو موضوعی

اختر فیزیک

اجتماعی

الکترومغناطیس

بوزونها

ترمودینامیک

ذرات زیر اتمی

زندگی نامه ها

کامپیوتر و اینترنت

فیزیک عمومی

فیزیک کلاسیک

فلسفه فیزیک

مکانیک کوانتوم

فناوری نانو

نسبیت

ریسمانها

سی پی اچ

 فیزیک از آغاز تا امروز

زندگی نامه

از آغاز کودکی به پدیده های فیزیکی و قوانین حاکم بر جهان هستی کنجکاو بودم. از همان زمان دو کمیت زمان و انرژی بیش از همه برایم مبهم بود. می خواستم بدانم ماهیت زمان چیست و ماهیت انرژی چیست؟


 

 

free hit counters

Copyright 2013 CPH Theory

Last modified 12/22/2013