English

Contact us

نظر دهید

تماس با ما

فارسی

Welcome to CPH Theory Siteبه سایت نظریه سی پی اچ خوش آمدید

 

 

نظریه سی پی اچ بر اساس تعمیم سرعت نور از انرژی به ماده بنا شده است.

اخبار

آرشیو مقالات

 

سی پی اچ در ژورنالها

   

 

 با موفقیت در مدار قرار گرفت GIOVE-A

 

 

 


 

مسئول سازمان فضایی اروپا اعلام کردند که نخستین داده ها از ماهواره  GIOVE-A  را بدون هیچ مشکلی در یافت نموده اند.

 

 

 

 

GIOVE-A که از سری ماهواره های طرح اروپایی گالیه است صبح 4 شنبه 28 دسامبر با استفاده از يك فروند موشك سايوز ساخت روسيه از پايگاه فضايي بايكونور قزاقستان به فضا پرتاب شد .اسا روز چهارشنبه اعلام کرد كه علائم راديويي را از ماهواره دريافت شده است و همه چيز طبق برنامه پيش مي رودو حتی دومين صفحه خورشيدي مستقر شده و سيستم برق ماهواره طبق برنامه كار مي‌كند. مهندسان طي چند روز آينده محموله ماهواره را به كار خواهند انداخت تا فن‌آوري هايي را كه قرار است در سيستم ماهواره هاي گاليله به كار گرفته شود براي نخستين بار آزمايش شوند.

نخستين ماموریت GIOVE-A استفاده از فركانس هايي است كه اتحاديه بين المللي ارتباطات راه دور (ITU) براي سيستم گاليله اختصاص داده است. زماني كه محموله فعال شد، علائم راديويي كه GIOVE-A مخابره مي كند توسط ايستگاه هاي زميني تحليل خواهد شد تا نسبت به برخورداري آن از كيفيت و استاندارد لازم اطمينان حاصل شود این ماهواره همچنین ساعت هاي اتمي براي سيستم گاليله را نیز امتحان خواهد كرد.پروژه ی گالیله پروژه ای 4/3 میلیارد یورو (2/4 میلیارد دلار) است که به منظور پایان وابستگی اروپا از سیستم جی پی اس آمریکا راه اندازی شده است.بنا به گفته ی سازمان فضایی اروپا اگر آزمایشات GIOVE-A موفقیت آمیز باشد اروپا تا سال 2010 تعداد 30 ماهواره ی دیگر را نیز به منظور تکمیل این پروژه فضایی به مدار زمین خواهد فرستاد.

گاليله براي تعيين مكان و فاصله دقيق يك محل سيگنالي را از سه نقطه معلوم، با استفاده از سه ماهواره شبكه گاليله ، به محلي در نظر گرفته شده مي‌فرستد و فاصله زماني را به دقت اندازه‌گيري كرده و در نهايت امكان ناوبري نقطه مورد نظر را با دقتي بسيار بالا تعيين مي‌كند.

 

 

 

 

 

دقت گالیله در حد سانتیمتربر روی زمین می باشد و با قرار گرفتن تراشه‌هاي گاليله در تلفن‌هاي همراه استفاده‌كنندگان قادر خواهند شد مكان های عمومی و آدرس مورد نظر خود را مشاهده كنند.زماني كه ماهواره گاليله به طور كامل در مدار زمين قرار گيرد كشورهاي عضو اتحاديه اروپا قادر خواهند شد به سامانه‌اي بسيار دقيق از تعيين موقعيت زماني و مكاني اهداف مورد نظر در روي زمين دست يابند. گفته شده زماني كه گاليله بطور كامل راه‌اندازي شود انقلابي در استفاده از زمان و مكان دقيق صورت مي‌گيرد. 
 

  

نقل از پارس اسکای
نویسنده : محسن بختيار 

 


 

 

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 

26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

آخرین مقالات


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LEIBNITZ'S MONADS & JAVADI'S CPH

General Science Journal

World Science Database

Hadronic Journal

National Research Council Canada

Journal of Nuclear and Particle Physics

Scientific Journal of Pure and Applied Science

Sub quantum space and interactions from photon to fermions and bosons

آرشیو موضوعی

اختر فیزیک

اجتماعی

الکترومغناطیس

بوزونها

ترمودینامیک

ذرات زیر اتمی

زندگی نامه ها

کامپیوتر و اینترنت

فیزیک عمومی

فیزیک کلاسیک

فلسفه فیزیک

مکانیک کوانتوم

فناوری نانو

نسبیت

ریسمانها

سی پی اچ

 فیزیک از آغاز تا امروز

زندگی نامه

از آغاز کودکی به پدیده های فیزیکی و قوانین حاکم بر جهان هستی کنجکاو بودم. از همان زمان دو کمیت زمان و انرژی بیش از همه برایم مبهم بود. می خواستم بدانم ماهیت زمان چیست و ماهیت انرژی چیست؟


 

 


يکشنبه 1 دي 1392

22 December, 2013 13:27

free hit counters

Copyright 2013 CPH Theory

Last modified 12/22/2013