English

Contact us

نظر دهید

تماس با ما

فارسی

Welcome to CPH Theory Siteبه سایت نظریه سی پی اچ خوش آمدید

 

 

نظریه سی پی اچ بر اساس تعمیم سرعت نور از انرژی به ماده بنا شده است.

اخبار

آرشیو مقالات

 

سی پی اچ در ژورنالها

   

 

كاربردهاي نزديك نانوتكنولوژي

 

 

 


چکيده تحليل

بعد از نظريه‌هاي جديد درباره نانوتكنولوژي كه خيلي واقعي‌تر از چيزي هستند كه خيلي از مردم فكر مي‌كنند، زمينه‌هاي مورد توجه زيادي بوجود آمده است.

 

متن تحليل

بعد از نظريه‌هاي جديد درباره نانوتكنولوژي كه خيلي واقعي‌تر از چيزي هستند كه خيلي از مردم فكر مي‌كنند، زمينه‌هاي مورد توجه زيادي بوجود آمده است. در زير بدون هيچ ترتيب خاصي تعدادي از كاربردهاي كوتاه مدت نانوتكنولوژي را مي‌آوريم:

 

 

 

 

دارورساني: استفاده از نانوذرات براي جذب از راه پوست و چشمها (خيلي لذت بخش‌تر از تزريقات) و استنشاق، به منظور در امان ماندن از تخريب دارو توسط آنزيمهاي معده كه خوشبختانه در ششها وجود ندارند؛ نانوكپسولها براي پخش تدريجي دارو در بدن و درختسانها براي دارورساني.

انرژي خورشيدي: پيلهاي خورشيدي با دوام‌تر و كاراتر با اميد كاهش واقعي قيمتها هم‌اكنون در حال پيشرفت هستند. برخي از اين پيلها حتي هيدروژن توليد خواهند كرد.

پيلهاي سوختي: شركت NEC  اميدوار است كه اين پيلها را در سالهاي 2003 تا 2004 به بازار عرضه كند.

صفحات نمايش و صفحات الكترونيكي كاغذي: انتظار مي‌رود كه نمايشگرهاي صفحات الكترونيكي مبتني بر گسيل ميدان از نانولوله‌هاي كربني در دو سال آينده نمايشگرهاي كريستال مايع را كنار بزند.

نانولوله‌ها: نانولوله‌هاي چند جداره ـ نوع پست و ارزان ـ هم‌اكنون در حال ورود به كامپوزيتها هستند؛ البته نه به منظور بهبود خواص بلكه با هدف كاهش وزن اين تركيبات. نانولوله‌هاي تك جداره نيز در زمان طولاني‌تر اثر خيلي بزرگتري خواهند داشت.

كاتاليزور: كاتاليزور، كه افراد آنرا در صنعت با نام نانوتكنولوژي پير مي‌خوانند، بخصوص پس از پيشرفتهاي اخير كه در امر انرژي حاصل شده است، به شدت مورد توجه واقع شده است.

نانوكامپوزيتها: نانوكامپوزيتهايي اغلب بر پايه خاك رس براي كاربردهاي ساختاري با استحكام بالا يا خصوصيات تازه به صنايع خودرو و هوافضا راه يافته‌اند.

تكنولوژيهاي ذخيره‌سازي: حافظه مغناطيسي با قابليت دسترسي اتفاقي (RAM)  و هارد ديسكهاي ترابايتي نانولوله‌اي در چند سال آينده وارد بازار خواهند شد.

مواد توده‌اي نانوكريستالي يا فولادهاي شامل نانوذرات: بعضي شركتها هم‌اكنون فولادهايي را كه نانوذرات كربن در طي مرحله رول كردن به آن افزوده شده است را مورد استفاده قرار مي‌دهند.

لايــــه نشاني‌: از سازندگان اتومبيل گرفته تا معمارها مشغول تحقيق بر روي لايه‌هاي خيــــلي محكم با خصـــوصيات ويژه‌اي مثل الكتروكـروميـك (رنگ‌پذيري الكتريكي) يا خود پاك‌كنندگي هستند.

حسگرها: مطالعات فراواني در زمينة حسگرهاي بيوشيميايي كه از نانوسيمها و نانولوله‌ها ساخته شده‌اند در حال انجام است.

آناليززيستي: ابزارهايي كه از ميكروسكوپهاي نيروي اتمي استفاده مي‌كنند و نقاط كوانتومي هم‌اكنون در حال آماده‌سازي براي عرضه به بازار هستند.

منسوجات: نانوفيبرها هم‌اكنون در پوشش‌هاي مقاوم در برابر گرما، قابل استفاده هستند. به زودي نانوفيبرهايي كه از طريق الكتريكي بافته شده‌اند و فيبرهايي كه با نانولوله‌ها بهبود يافته‌اند نيز به بازار ارائه خواهند شد. اين فقط نمونه‌اي از كاربردهاي فراوان و قابل حصول نانوتكنولوژي مي‌باشد

 

 

نقل از اتونانو


 

 

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 

26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

آخرین مقالات


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LEIBNITZ'S MONADS & JAVADI'S CPH

General Science Journal

World Science Database

Hadronic Journal

National Research Council Canada

Journal of Nuclear and Particle Physics

Scientific Journal of Pure and Applied Science

Sub quantum space and interactions from photon to fermions and bosons

آرشیو موضوعی

اختر فیزیک

اجتماعی

الکترومغناطیس

بوزونها

ترمودینامیک

ذرات زیر اتمی

زندگی نامه ها

کامپیوتر و اینترنت

فیزیک عمومی

فیزیک کلاسیک

فلسفه فیزیک

مکانیک کوانتوم

فناوری نانو

نسبیت

ریسمانها

سی پی اچ

 فیزیک از آغاز تا امروز

زندگی نامه

از آغاز کودکی به پدیده های فیزیکی و قوانین حاکم بر جهان هستی کنجکاو بودم. از همان زمان دو کمیت زمان و انرژی بیش از همه برایم مبهم بود. می خواستم بدانم ماهیت زمان چیست و ماهیت انرژی چیست؟


 

 


يکشنبه 1 دي 1392

22 December, 2013 13:27

free hit counters

Copyright 2013 CPH Theory

Last modified 12/22/2013