English

Contact us

نظر دهید

تماس با ما

فارسی

Welcome to CPH Theory Siteبه سایت نظریه سی پی اچ خوش آمدید

 

 

نظریه سی پی اچ بر اساس تعمیم سرعت نور از انرژی به ماده بنا شده است.

اخبار

آرشیو مقالات

 

سی پی اچ در ژورنالها

   

 

برنامه جدید ناسا در پرتاب

 

 

 ناسا در نظر دارد كه شاتل در پرواز بعدي اش ,بدون قرار گرفتن بر روي يك مخزن خارجي پرتاب شود

 

 

 

گمان بر اين بود كه مشكل اصلي شاتل بايد مربوط به رمپ هواي آن باشد.اما اين احتمال كمرنگ به نظر مي رسد و ناسا در نظر دارد كه براي اثبات درستي يا نادرستي اين مطلب عملياتي را برروي شاتل انجام بدهد. براي اين منظور شاتل در ماه فوريه از جايگاهش در به مركز فضايي كندي در فلوريدا انتقال داده خواهد شد تا  آزمايشاتي بر روي آن صورت بگيرد.همچنين قرار است كه مخزن خارجي شاتل به مدت 2 يا3 هفته در ماه فوريه در تونل باد تست شود.مهندسين ناسا در ابتدا گفتند كه اگر بخواهند تغييراتي را برروي  رمپ انجام دهند قادر نخواهند بود شاتل را براي اواخر سال2006  آماده كنند.اما بررسي هاي بعدي نشان داد كه احتمالا اين تغييرات  مي توانند تا زمان پرواز بعدي شاتل كه در اوايل مي سال 2006  انجام مي گيرد, كامل شوند.

زمانيكه ديسكاوري براي پرتاب اخيرش در جولاي 2005 آماده مي شد ناسا دو آزمايش را در حاليكه مخزن خارجي شاتل پر از سوخت بود بر روي آن انجام داد.در طول اين آزمايشات تكنسينها متوجه مشكلاتي در رابطه با سنسورهاي سوختي مخزن شدند و بنابراين تصميم به ايجاد تغييراتي بر روي مخزن, قبل از پرتاب كردند.

پس از انجام گيري يك سري آزمايشات, مامورين پرتاب توانستند يك  پيدا كنند.علت PAL سري تركهاي بسيار نازكي را بر روي رمپ پيدايش دقيق اين تركها هنوز معلوم نيست.مهندسين ناسا معتقدند كه اين تركها مي توانند علت اصلي پوسته پوسته شدن فوم در طول پرتاب باشند و به احتمال خيلي زياد به علت فشارهاي ايجاد شده بوسيله اضافه كردن  ) و هيدروژن مايع(253-) به درون مخزن C اكسيژن مايع - (183- بوجود آمده اند واين باعث ميشود كه فوم موجود بر روي رمپ,فومي  با ضخامت يك اينچ را از محل اصلي اش جدا كرده و اين باعث سرد تر  شدن فوم ودر نتيجه شكننده تر شدن آن مي شود. تركي كه در سطح فوم ايجاد مي شود مي تواند باعث ورور هوا شود و اگر اين هوا به مخزن فوقاني برسد تبديل به مايع مي شود.

سپس در طول پرتاب ,سوخت هيدروژن سرد از مخزن خارج مي شود ,آن را گرم مي كند وباعث مي شود كه كيسه هاي هواي مايع تبخير شوند واين انبساط مي تواند باعث تركيدن فوم شود.حادثه كلمبيا به خاطر يك تكه فوم در محلي كه مخزن به شاتل وصل مي شود بود.

اين پديده در طول پرتاب شكل مي گيرد و به بال چپ كلمبيا صدمه وارد مي كند و باعث بوجود آمدن سوراخي در آن مي شود ,گاز داغ در طول فرود دوباره وارد سوراخ شده و شاتل و هفت سرنشين آن طي اين حادثه از بين مي روند. زمانيكه ديسكاوري در جولاي 2005 پرتاب شد ,مهندسين اميد وار بودند كه ميزان پوسته پوسته شدن فوم را تقريبا برطرف كرده اند ,اما دوربين هاي موجود بر روي سطح شاتل مي شد. خوشبختانه اين PAL خلاف اين را نشان دادند.بزرگترين تكه مربوط به رمپ پديده باعث بوجود آمدن حادثه اي براي شاتل وسرنشينا نش نشد.

 کلیپ با فرمت MOV توضیح در مورد این کلیپ: در ابتدا شما کهکشانی را مشاهده خواهید کرد و رفته رفته دوربین شما را به درون و هسته ی کهکشان نزدیک می کند تا اینکه شما در وسط شاهد یک سیاه چاله هستید که به چرخاندن مواد در افق رویداد خود می پردازد نکته ای که می تواند در اینجا مد نظر باشد این است که موادی که دورتر از افق حادثه هستند با سرعت کمتری به دور آن می چرخند و آنهایی که نزدیک ترند تندتر (همان طور که انتظار  می رود این کلیپ ۲۰ ثانیه ای ۱.۸۸ مگابایت حجم دارد.

دانلود

 

 

گروه علمی نابغه های ایران


 

 

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 

26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

آخرین مقالات


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LEIBNITZ'S MONADS & JAVADI'S CPH

General Science Journal

World Science Database

Hadronic Journal

National Research Council Canada

Journal of Nuclear and Particle Physics

Scientific Journal of Pure and Applied Science

Sub quantum space and interactions from photon to fermions and bosons

آرشیو موضوعی

اختر فیزیک

اجتماعی

الکترومغناطیس

بوزونها

ترمودینامیک

ذرات زیر اتمی

زندگی نامه ها

کامپیوتر و اینترنت

فیزیک عمومی

فیزیک کلاسیک

فلسفه فیزیک

مکانیک کوانتوم

فناوری نانو

نسبیت

ریسمانها

سی پی اچ

 فیزیک از آغاز تا امروز

زندگی نامه

از آغاز کودکی به پدیده های فیزیکی و قوانین حاکم بر جهان هستی کنجکاو بودم. از همان زمان دو کمیت زمان و انرژی بیش از همه برایم مبهم بود. می خواستم بدانم ماهیت زمان چیست و ماهیت انرژی چیست؟


 

 


يکشنبه 1 دي 1392

22 December, 2013 13:27

free hit counters

Copyright 2013 CPH Theory

Last modified 12/22/2013