English

Contact us

نظر دهید

تماس با ما

فارسی

Welcome to CPH Theory Siteبه سایت نظریه سی پی اچ خوش آمدید

 

 

نظریه سی پی اچ بر اساس تعمیم سرعت نور از انرژی به ماده بنا شده است.

اخبار

آرشیو مقالات

 

سی پی اچ در ژورنالها

   

 

تکامل نسل بشر بسوی ارتباطات تله‌پاتیک

 

 

 


تصور کنید در اطاق خود نشسته‌اید و به دوستتان فکر می‌کنید. بعد بدون آنکه هیچ‌کار خاصی انجام دهید شروع می‌کنید با او در دلتان صحبت می‌کنید و او هم که در خانه خودش می‌باشد صحبتهای شما را در ذهنش می‌شنود و باز بدون آنکه صدایی تولید کند جوابتان را می‌دهد!

این نوع ارتباط ممکن است در ابتدا تخیلی جلوه کند و چیزی باشد که تنها در فیلمها بتوان آنرا دید ولی تحقیقات و پیشرفتهای تکنولوژیکی اخیر حاکی از این است که در حال حاضر تمام وسایل و دانش لازم برای تحقق چنین ارتباطی بوجود آمده و در آینده نزدیک شاهد به بازار آمدن چنین تکنولوژی خواهیم بود.

اخیراً گروهی از دانشمندان در یک مرکز تحقیقاتی وابسته به ناسا در کالیفرنیا سیستمی را اختراع کرده‌اند که قادر است سیگنالهای عصبی در گلو و حنجره را بدون آنکه فرد لبهای خود را باز کند و یا عملاً کلمه‌ای به زبان آورد به صوت تبدیل کند. نکته جالب این دستگاه اینست که شما تنها به صورت آرام در دلتان هر چه را که می‌خواهید بزبان بیآورید می‌گویید (مانند وقتیکه آرام در دلتان کتاب می‌خوانید) و این سیستم حرکات بسیار ضعیف عضلانی در اطراف زبان و حنجره که ناشی از تحریک عصبی می‌باشد را جمع آوری کرده و توسط یک نرم افزار آنها را به کلمات قابل شنیدن تبدیل می‌کند.

با اینکه کاربرد اولیه این اینترفیس عصبی برای کمک به افرادی است که توانایی صحبت کردن را به دلایل مختلف فیزیولوژیکی از دست داده‌اند ولی یکی از ویژیگی‌های بالقوه این تکنولوژی امکان برقرار سازی ارتباط تله‌پاتیک از نوع اولیه آن می‌باشد. اطلاعات دریافتی توسط این اینترفیس براحتی می تواند توسط امواج رادیویی همانند سیگنالهای تلفنی موبایل به هر نقطه‌ای منتقل شود و بعد از پردازش به سیگنالهای عصبی قابل تفسیر توسط بخش شنوایی تبدیل شود. این اولین قدم در راه ارتباط تله‌پاتیک بین انسانها خواهد بود. در قدم بعدی، بعد از شناسایی و ایجاد اینترفیس عصبی به بخشی از مغز که مسئول تولید محرکهای عصبی به زبان و حنجره هستند می‌توان تنها با فکر کردن به فردی با او ارتباط برقرار کرد و تبادل نظر انجام داد.

همانطورکه اختراع تلفن بعنوان یک وسیله ارتباطی مدرن بر زندگی انسانهای قرن بیستم تاثیری شگرف گذاشت، دامنه تاثیری که ارتباطات تله‌پاتیک بر تمدن و جوامع بشری و نسل بشر در قرن بیست و یکم خواهد گذاشت غیر قابل تصور خواهد بود.

منبع: عصر جدید


 

 

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 

26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

آخرین مقالات


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LEIBNITZ'S MONADS & JAVADI'S CPH

General Science Journal

World Science Database

Hadronic Journal

National Research Council Canada

Journal of Nuclear and Particle Physics

Scientific Journal of Pure and Applied Science

Sub quantum space and interactions from photon to fermions and bosons

آرشیو موضوعی

اختر فیزیک

اجتماعی

الکترومغناطیس

بوزونها

ترمودینامیک

ذرات زیر اتمی

زندگی نامه ها

کامپیوتر و اینترنت

فیزیک عمومی

فیزیک کلاسیک

فلسفه فیزیک

مکانیک کوانتوم

فناوری نانو

نسبیت

ریسمانها

سی پی اچ

 فیزیک از آغاز تا امروز

زندگی نامه

از آغاز کودکی به پدیده های فیزیکی و قوانین حاکم بر جهان هستی کنجکاو بودم. از همان زمان دو کمیت زمان و انرژی بیش از همه برایم مبهم بود. می خواستم بدانم ماهیت زمان چیست و ماهیت انرژی چیست؟


 

 


يکشنبه 1 دي 1392

22 December, 2013 13:27

free hit counters

Copyright 2013 CPH Theory

Last modified 12/22/2013