English

Contact us

نظر دهید

تماس با ما

فارسی

Welcome to CPH Theory Siteبه سایت نظریه سی پی اچ خوش آمدید

 

 

نظریه سی پی اچ بر اساس تعمیم سرعت نور از انرژی به ماده بنا شده است.

اخبار

آرشیو مقالات

 

سی پی اچ در ژورنالها

   

 

 انگلستان قطب تکنولوژی

 

 

 

 

 

آیا انگلستان می تواند یک قطب تکنولوژی شود؟

نتیجه تحقیقاتی که شرکت بزرگ دلویت  اخیرا" انجام داده است بیانگر این نکته است که کشور انگلستان می تواند در آینده به عنوان یکی از غولهای تکنولوژی جهان تبدیل شود، به شرط آنکه سرمایه گذاری های بیشتری بر روی علوم پایه و تحقیقات انجام دهد. بدیهی است که این مهم اتفاق نخواهد افتاد مگر با همکاری مراکز آموزشی تحقیقاتی، صنعتی، سرمایه گذاران مالی و البته دولت این کشور. 

این بررسی ها همچنین به دولت انگلستان پیشنهاد داده است که هرچه بیشتر بر روی پروژه های عملیات بانکی الکترونیکی) تکیه نماییند چرا که روز بروز از حضور فعالیت های مالی انگلستان در کشورهای خارجی کاسته می شود. 

برگ برنده
دلویت در گزارش خود بیان کرده است که انگلستان در نقطه کلیدی ای قرار دارد که می تواند بعنوان یک قدرت تکنولوژیک در جهان مطرح شود و در حال حاضر نیز از جایگاه قابل قبولی در زمینه تحقیقات علمی، اقتصاد، بازار سرمایه و ... قرار دارد. 

به عقیده بیش از 50 نفر از صاحبنظران برتر مسائل اقتصادی و فنی که مورد مصاحبه دلویت قرار گرفتند، آنچه که انگلستان باید انجام دهد برنامه ریزی لازم برای استفاده از این امتیازها است تا بتواند کشور را به رهبر قدرتمند تکنولوژی در جهان تبدیل کند. 

ویلیام توشه  یکی از کارشناسان و شرکای فنی در دلویت معتقد است که درواقع انگلستان از قبل دارای چنین قدرتی بوده است، بخصوص در زمینه هایی مانند تحقیقات روی سلولهای بنیادی، بیوتکنولوژی، نیمه هادی ها و صنایع میکرو الکترونیک، نرم افزار و اپتیک - الکترونیک. 

برای ساخت یک قدرت بزرگ تکنولوژیکی - مانند شرکت مایکروسافت - بر اساس منابعی که نام برده شد، لازم است همکاری میان تمامی طرفهای درگیر در کشور صورت گیرد به عبارتی کلید ایجاد یک غول صنعتی مانند مایکروسافت چیزی جز همکاری بخشهای صنعتی، دولتی، سرمایه گزاری و آموزشی و تحقیقاتی نیست. 

از دیگر نکاتی که در این گزارش به آن اشاره شده است آنکه : "شرکتهای انگلیسی نباید از اینکه توانایی های خود را به معرض جهانیان بگذارند خجالت بکشند، آنها با اینکار خود را به بازار بین المللی معرفی کرده و می توانند در دراز مدت رقبای خود را کنار بزنند." 

نکته مهم دیگر آن است که کلیه معلمان در انگلستان در هر رده ای باید بدانند که چه چیزی را چگونه به دانش آموزان آموزش دهند. روش آموزش باید تغییر کند و بگونه ای باشد که نتیجه آن بالابردن توانایی های عملی دانش آموزان در دنیای واقعی باشد. 

دلویت همچنین به دولت انگلستان توصیه کرده است که انجام سرمایه گذاری لازم و کافی برای پروژه های تحقیقاتی را در اولیت قرار دهد. 

در قسمتهای دیگری از گزارش فوق تذکراتی نیز به شرکتهای سرمایه گذاری مالی داده شده است و به آنها توصیه شده که دست از بی اعتمادی نسبت به شرکتهایی که در زمینه های تحقیقات و تکنولوژی کار می کنند بردارند و با حمایت آنها به شکوفایی کشور در دراز مدت کمک کنند. 

در انتهای این گزارش آمده است که زمان برای تبدیل انگلستان به یک کشور قدرتمند در زمینه تکنولوژی در حال پایان یافتن است، چرا که رقبایی چون چین و هند ممکن است بزودی از آنها پیشی بگیرند.

 

منبع: گروه نابغه ها


 

 

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 

26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40

آخرین مقالات


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LEIBNITZ'S MONADS & JAVADI'S CPH

General Science Journal

World Science Database

Hadronic Journal

National Research Council Canada

Journal of Nuclear and Particle Physics

Scientific Journal of Pure and Applied Science

Sub quantum space and interactions from photon to fermions and bosons

آرشیو موضوعی

اختر فیزیک

اجتماعی

الکترومغناطیس

بوزونها

ترمودینامیک

ذرات زیر اتمی

زندگی نامه ها

کامپیوتر و اینترنت

فیزیک عمومی

فیزیک کلاسیک

فلسفه فیزیک

مکانیک کوانتوم

فناوری نانو

نسبیت

ریسمانها

سی پی اچ

 فیزیک از آغاز تا امروز

زندگی نامه

از آغاز کودکی به پدیده های فیزیکی و قوانین حاکم بر جهان هستی کنجکاو بودم. از همان زمان دو کمیت زمان و انرژی بیش از همه برایم مبهم بود. می خواستم بدانم ماهیت زمان چیست و ماهیت انرژی چیست؟


 

 


يکشنبه 1 دي 1392

22 December, 2013 13:27

free hit counters

Copyright 2013 CPH Theory

Last modified 12/22/2013